Zamknij

Wentylacja w przemyśle - Klimor

08:16, 21.01.2022 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:17, 21.01.2022
Skomentuj

Obiekty przemysłowe emitują znaczne zanieczyszczenia powietrza, które mogą być szkodliwe dla organizmów żywych. Jednocześnie mogą przyczyniać się do znacznie szybszego zużycia się części maszyn i pozostałych urządzeń. Dlatego tak istotny jest montaż odpowiednio zaprojektowanej wentylacji przemysłowej.


Technologia dla przemysłu - Klimor Evo.

Technologia Klimor Evo to stworzona z myślą o przemyśle, nowoczesna linia produktów, które uwzględniają rozwiązania systemów HVACR. Czym powinien charakteryzować się projekt wentylacji dla różnych gałęzi przemysłu? Przede wszystkim efektywność, wszechstronność i optymalizacja działania.

Przemysłowe systemy wentylacyjne zazwyczaj stanowią nie lada wyzwanie, dlatego warto wdrożyć rozwiązania, które są wyłącznie na najwyższym poziomie i spełniają restrykcyjne wymagania dotyczące aspektów ekonomicznych oraz ekologicznych.

Odzysk energii zgodnie z ERP 2018:

- rekuperator płytowy wymiennik krzyżowy,

- rekuperator płytowy wymiennik przeciwprądowy,

- regenerator wymiennik obrotowy,

- rekuperator system odzysku glikolowego,

- pompa ciepła.


Wszechstronne i efektywne systemy wentylacyjne w przemyśle.

Systemy wentylacyjne dedykowane przemysłowi, powinny charakteryzować się wszechstronnością. Dlatego też podstawowy standard konstrukcji obudowy umożliwia zastosowanie urządzeń w różnych środowiskach, nawet tych o korozyjności C4. Dodatkowo systemy powinny funkcjonować w szerokich zakresach temperaturowych w różnych strefach klimatycznych.

Bogaty wybór dotyczący wielkości modeli, umożliwia odpowiednie dobranie produktu do pozostałych komponentów i wielkości całej instalacji wentylacyjnej.


Optymalność i elastyczność systemów wentylacyjnych.

Ogromna funkcjonalność i różnorodność konfiguracji pozwalają skomponować system wentylacyjny zgodnie z indywidualnymi zapotrzebowaniami w zakresie obróbki powietrza, ogólnego poziomu hałasów i kosztów eksploatacji. W ramach technologii Evo dostępne są dwa typy konstrukcji: monoblokowa oraz wieloblokowa.

Efektywność systemów wentylacyjnych zależy w głównej mierze od funkcji obróbki powietrza. Powinna być ona ściśle zoptymalizowana pod względem dostępnych nośników energii w stosunku do oczekiwań wybranej technologii.

Aby zapewnić największą możliwą wydajność wentylacji, powinna ona być dostosowana do specyfikacji budynku, w której będzie montowana. Doskonałym rozwiązaniem jest budowa modułowa, dzięki której konfiguracja bloków funkcyjnych daje dużą swobodę. Do wyboru montaż w wersji stojącej, leżącej lub podwieszanej, która sprawdzi się doskonale w mniejszych pomieszczeniach. W zależności od potrzeb można zamontować system wentylacyjny wewnątrz lub na zewnątrz.


Zalety przemysłowych systemów wentylacyjnych.

Utrzymanie odpowiednich warunków na halach przemysłowych niewątpliwie wpływa na wiele aspektów.

  1. zminimalizowanie ryzyka występowania różnych chorób zawodowych;
  2. zmniejszenie incydentalnych wypadków przy pracy;
  3. zmniejszenie ryzyka obniżenia jakości produkcji i występowania błędów produkcyjnych;
  4. maksymalizacja efektywności powierzonych zadań;
  5. zwiększenie  motywacji oraz zdolności skupienia się nad pracą.

Przemysłowe systemy wentylacji mają za zadanie zatrzymywanie, a następnie usuwanie powstałych zanieczyszczeń bezpośrednio z miejsca ich powstania. Dodatkowo warto pamiętać o tym, żeby wszelkie działania przemysłowe nie pogarszały jakości powietrza w środowisku zewnętrznym obiektu. Dlatego tak istotne jest zastosowanie innowacyjnych technologii i rozwiązań z zakresu wentylacji przemysłowej.

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%