Zamknij
REKLAMA

Dlaczego nigdy nie powinieneś grać w niepewnych firmach bukmacherskich?

17:37, 24.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zakłady bukmacherskie to dla osób, które pasjonują się sportem ciekawy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Niektórzy trudnią się tym nawet profesjonalnie. Tzn. jest to ich jedyne zajęcie. To jednak odosobnione przypadki. Ludzie, którzy mają często doświadczenie związane z pracą u bukmacherów. Którzy znają metodykę tego biznesu od kuchni. Poza tym często wąsko wyspecjalizowani. W obrębie jednej dyscypliny. Na osoby początkujące czyha natomiast wiele pułapek. Warto zdawać sobie z nich sprawę.


Zagraniczne podmioty hazardowe działają na terenie Polski nielegalnie

Niestety przepisy związane z hazardem należą w naszym kraju do najsurowszych w Unii Europejskiej. Z tego względu lista witryn w obrębie których można zawierać zakłady jest dość okrojona. Najlepiej znaleźć aktualny ranking bukmacherów i tam zazwyczaj występują tylko legalni bukmacherzy. Z jednej strony to źle dla gracza, ponieważ zmniejszenie konkurencji przekłada się na wyższe marże. Trzeba liczyć się również z płaceniem podatków. Ma to jednak także pozytywną stronę. Ogranicza dostęp do firm niepewnych, zarejestrowanych w tzw. rajach podatkowych.


Możliwa odpowiedzialność prawna

Nie warto forsować tych ograniczeń na własną rękę, aby koniecznie korzystać z oferty podmiotów zagranicznych. Zamiast zaoszczędzić na podatkach, można bowiem napytać sobie biedy. Szczególnie, jeżeli obraca się większymi kwotami. Osoba, która regularnie korzysta z usług serwisów, które nie zaliczają się do legalnych bukmacherów może zostać wzięta na celownik przez Urząd Skarbowy. Należy liczyć się z surowymi karami. Lepiej więc zaoszczędzić sobie potencjalnych nieprzyjemności. Tłumaczenia się i postępowania karnego.


Nieuczciwe praktyki niepewnych firm bukmacherskich

Tym bardziej, że istnieje jeszcze jedno zagrożenie. Wiąże się ono z tym, że niektóre podmioty, które działają na rynku ogólnoświatowym powstały tylko po to, aby w bardziej lub mniej zawoalowany sposób oszukiwać swoich klientów. Inaczej niż legalni bukmacherzy, mogą robić oni problemy w przypadku, kiedy klient wygra wyższą sumę i chce dokonać wypłaty. Wówczas wdrażana jest nieprzyjazna procedura, która warunkuje przelew środków na konto użytkownika. Bukmacher wymaga zdjęcia dowodu, paszportu, karty bankowej, wyciągu z konta, potwierdzenia adresu, pochodzenia pieniędzy, które zostały przeznaczone na grę itd.


Polska legislacja chroni klientów

Wszystko oczywiście w imię szczytnych ideałów przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Niekiedy ciągnie się to długimi tygodniami. Firma liczy bowiem na to, że klient w końcu się znudzi i odpuści. Częstą praktyką jest też poinformowanie gracza o jakichś rzekomych nieprawidłowościach i zablokowanie jego konta, wraz z zamrożeniem jego środków. Legalni bukmacherzy funkcjonują natomiast w majestacie polskiego prawa. Są poddawani kontrolom, muszą systematycznie spełniać szereg formalności. Każde uchybienie z ich strony może wiązać się nawet z zamknięciem interesu. W razie sytuacji spornej, klient bez problemów może skierować sprawę do polskiego sądu. Takiej możliwości nie ma w przypadku podmiotów, które są zarejestrowane poza krajową jurysdykcją.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%