Zamknij
REKLAMA

321 zespołów w wojewódzkich etapach olimpiady ZUS

14:19, 31.01.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w drugim - wojewódzkim - etapie olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Z 30 tysięcy uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych. W olimpiadzie w Wielkopolsce udział wzięło 2207 uczniów z 64 szkół, do drugiego etapu przeszło 63 uczniów z 21 szkół.

"Lekcje z ZUS" i olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w "Lekcji" wzięło udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tys. uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w "Lekcjach", z czego aż 30 tys. zdecydowało się na udział w olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 roku, w "Lekcjach" uczestniczyło ponad 157 tys. uczniów. Blisko 85 tys. z nich brało udział w olimpiadzie.

Tegoroczny pierwszy etap szkolny olimpiady wyłonił zespoły z 321 szkół. Będą one konkurować ze sobą w drugim - wojewódzkim - etapie olimpiady już 16 marca. Miesiąc później 16 najlepszych drużyn z całej Polski będzie walczyć w finale w Warszawie. Dołączą do nich cztery zespoły, które otrzymają od organizatorów "dzikie karty", przyznawane za bardzo wysokie wyniki w II etapie.

W wojewódzkim etapie olimpiady nasz region reprezentować będą szkoły z Poznania, Wolsztyna, Gostynia, Kępna, Ostrowa Wlkp., Leszna, Krotoszyna, Wrześni, Konina, Grzybna, Turku, Piły, Nowego Tomyśla, Kościana, Wągrowca, Szamotuł i Zbąszynia.

Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnie. Na najlepszych czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz UPH w Siedlcach. Ułatwienia w rekrutacji na studia oferują Wyższa Szkoła Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Akademia Pomorska, Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Płocku, Krośnie, Nowym Sączu, Kaliszu, Pile, Wałbrzychu i Zamościu, Wyższe Szkoły Bankowe w Poznaniu i Toruniu, UMK w Toruniu, WSZiA w Zamościu, Uniwersytet Zielonogórski oraz WSAP w Ostrołęce.

Dla uczniów zainteresowanych olimpiadą, ZUS uruchomi w połowie lutego na Facebooku oficjalny fanpage o nazwie "Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Na fanpage'u publikowane będą informacje, które będą pomocne uczniom przygotowującym się do olimpiady.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone