Zamknij
REKLAMA

ESC wybuduje budynki w Pile i Wyrzysku

09:20, 02.02.2018 | Rozmawiał: Mariusz Szalbierz
REKLAMA
Skomentuj

- Plany mamy bardzo duże! - zapowiada Mariusz Michowski, współwłaściciel firmy ESC Nieruchomości.

Jak obecnie przedstawia się na pilskim rynku sytuacja podaży w sektorze budownictwa mieszkaniowego?
- Obserwujemy bardzo duży wzrost sprzedaży mieszkań i domów - i to nie tylko z rynku pierwotnego, ale również wtórnego. Doszło wręcz do sytuacji, w której mamy problem ze znalezieniem lokum dla klientów, którzy zgłaszają się do nas poszukując lokalu mieszkalnego.

Czy w związku z tym planujecie budowy kolejnych budynków wielorodzinnych?
- Oczywiście. Przed rozpoczęciem kolejnego przedsięwzięcia musimy jednak dokończyć to, czego podjęliśmy się wcześniej. Kilka dni temu przekazaliśmy nowym właścicielom ostatnie z mieszkań w budynku przy ulicy Podchorążych w Pile; kończymy teraz sprawy formalne i zaraz potem rozpoczynamy następne inwestycje mieszkaniowe.

Co tym razem jest na celowniku?
- Plany mamy bardzo duże, więc na pewno będzie co robić. Już na początku 2018 roku ruszymy z budową pierwszych dwóch budynków, które będą inauguracją całego osiedla. Przy ulicy Lotniczej na osiedlu Górnym posiadamy rozległy teren, który sukcesywnie będzie zabudowywany i zagospodarowywany. Docelowo powstanie tam około 300 mieszkań, a ponadto lokale usługowe na parterze i mały sklep spożywczy.


Wizualizacja bloku przy ul. Lotniczej w Pile


Taki będzie widok na Piłę

Poza dużym wyborem metrażu i ilości pokoi, niewątpliwym atutem tej inwestycji będzie przepiękny widok - teren ten znajduje się bowiem na wzniesieniu, w związku z czym mieszkańcy będą mogli podziwiać z okien piękną panoramę miasta. Lokale mieszkalne na parterze sprzedawane będą z przynależnymi do nich ogródkami, a te duże na ostatnich piętrach wyposażymy w pokaźne, ponad dwudziestometrowe tarasy z kominkiem. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców oddamy podziemne parkingi.


ul. Lotnicza - na ostatnich piętrach będą duże tarasy z kominkiem

Już sama wizualizacja widoku na miasto robi wrażenie i niewątpliwie będzie to wielką gratką mieszkań przy Lotniczej. Czy planujecie podobne inwestycje także poza Piłą?
- Oczywiście, mamy i takie plany. Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku rozpoczniemy budowę budynku wielorodzinnego w Wyrzysku. To odpowiedź na spore zapotrzebowanie tamtejszego rejonu na nowe budownictwo, a także bezpośredni odzew na kilka próśb, które docierały do nas od mieszkańców Wyrzyska i okolic. Wybudowanych zostanie tam 48 mieszkań. Podobnie jak przy ulicy Lotniczej, nabywcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki, z kolei w mieszkaniach usytuowanych na piętrach zaprojektowaliśmy duże balkony. Dla pełnego komfortu mieszkańców, we wszystkich klatkach zainstalowane zostaną windy.


Tak będzie wyglądał budynek w Wyrzysku

Gdzie będzie można śledzić postęp prac na Waszych inwestycjach?
- Nasza strona internetowa www.esc.pila.pl jest na bieżąco aktualizowana, więc jeżeli tylko pojawią się jakieś nowe informacje odnośnie wspomnianych realizacji, to właśnie tam będzie można je znaleźć.

Zatem przed Wami bardzo pracowity czas. Życzę powodzenia i samych inwestycyjnych sukcesów!
- Dziękuję. A że to jeszcze noworoczny czas, dołączam się z życzeniami szczęśliwego Nowego Roku - dla naszych Klientów oraz czytelników Faktów Pilskich.

(Rozmawiał: Mariusz Szalbierz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

AbcAbc

4 0

A o cenach ani slowa. 11:22, 02.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łukasz MastalerekŁukasz Mastalerek

1 2

Moim zdaniem dzisiaj na tym etapie rozwoju cywilizacji mieszkania i domy mogą być budowane przez drukarki 3D,które mogłyby spokojnie znaleźć się na wyposażeniu naszego państwa,myślę że tak budowane mieszkania kosztowałyby tyle ażeby mógł je nabyć każdy pracujący człowiek za gotówkę,bez konieczności zaciągania kredytu,państwo w przeciwieństwie do deweloperów nie zarabia na sprzedaży mieszkań a wyłącznie utrzymuje się z podatków,więc można się spodziewać że mieszkania budowane przez nasze państwo byłoby bardzo tanie,kolejnym pomysłem jest także zmuszenie więźniów w ramach kary do budowania takich mieszkań oczywiście,nie mogliby oni liczyć na wypłatę,a jedynie na złagodzenie wyroków,mieszkania takie też byłyby bardzo tanie jedynie pod warunkiem że zajmie się tym państwo,jest to opcja korzystniejsza dla nabywców mieszkań,a jak wiadomo mamy do czynienia z głodem mieszkaniowym,nie tylko w Polsce ale praktycznie na całym świecie,moim zdaniem taka sytuacja występuje ponieważ potężne firmy deweloperskie mogą tą cenę windować,a z kolei jest to na rękę wszelkim firmom udzielającym pożyczek,głównie kredytodawcą,więc potężna siła stoi na drodze do tanich,dobrych mieszkań,rozumiem że politycy nie są gotowi aby taką siłę przezwyciężyć,dlatego dobrze by było aby ten pomysł rozpropagować w taki sposób,aby był on publicznie dyskutowany,kiedy wiedza na ten temat stanie się powszechna,wówczas z czasem uda się ten plan dla dobra nas wszystkich zrealizować.Oczywiście nie krytykuje firm deweloperskich,one zarabiają na mieszkaniach i we własnym co prawda wąskim interesie ale jednak działają racjonalnie windując te ceny podobnie jak banki udzielając kredytów mieszkaniowych jednak,zdecydowanie więcej jest ludzi zainteresowanych kupnem mieszkania,którzy nie chcą się zadłużać ani wykrwawiać dla własnego m,czyli konsumentów,więc zdecydowana większość potrzebuje zmian. 17:19, 02.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone