Zamknij
REKLAMA

Dawid Siek mistrzem Polski w kick boxingu

06:43, 12.03.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W weekend w Kartuzach odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kick boxingu w formule kick light. W turnieju wystąpili reprezentanci klubu Sporty Walki Piła.

Pilski klub wystawił 8-osobowy skład juniorów. Zawodnicy stoczyli w ciągu trzech dni aż 17 pojedynków. Ostatecznie po 5 wygranych walkach złoty medal i tytuł mistrza Polski do Piły przywiózł Dawid Siek, który zdominował kategorię 69 kg junior. Jest to kolejny już medal Dawida, który w ubiegłym roku był m.in. brązowym medalistą mistrzostw Europy w kick boxingu.

Pozostali pilscy zawodnicy po wygranych pierwszych walkach, swój udział w turnieju zakończyli na etapie pojedynków ćwierćfinałowych. W niektórych z nich zabrakło bardzo niewiele do awansu do strefy medalowej. Najbliżej tego byli Jakub Szymanowski i Piotr Woźniak.

Poza nimi Sporty Walki reprezentowali Jakub Kobus, Rafał Andrzejewski, Michał Dymkowski, Michał Haiwka i Maciej Kuczyński.

Mistrzostwa Polski zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Wystartowało 333 kick bokserów z 71 klubów. Honorowymi gośćmi otwarcia mistrzostw i dekoracji medalistów byli zasłużeni kombatanci: 94-letni major Jerzy Chmielewski - ostatni żyjący żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych z Pomorza oraz młodsi o trzy lata żołnierze Armii Krajowej - kapitan Władysław Dobrowolski i porucznik Leon Szczęsny.

Klub Sporty Walki Piła składa serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Pile oraz Miastu Piła za wsparcie w wyjeździe.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone