Zamknij
REKLAMA

Rawiczanki lepsze w Pile. Zaważyło 5 minut

12:11, 12.03.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę podopieczne trenerów Tomasza Pochylskiego i Roberta Zimnego, zawodniczki zespołu U-13K Enea Venus Basket Piła, podejmowały na własnym parkiecie mocnego przeciwnika - UKS Olimp Rawicz.

Pierwsza odsłona meczu dla przyjezdnych (16-11). W drugiej kwarcie ciężar gry i zdobywania punktów na swoje barki biorą kapitan zespołu Michelle Chura Quispe (zdobywczyni 19 pkt., z czego 4 x 3 pkt - rekord ligi), najmniejsza wzrostem ale największa sercem i wolą walki Nikola Głuszanowska (rekord kariery 17 pkt.) oraz Zuzanna Szybiak (10 pkt. w meczu z czego 2 x 3 pkt). Do przerwy zmniejszamy przewagę do rywalek na 3 oczka (31-34).

Po przerwie zawodniczki z Rawicza pokazują skuteczną, szybką grę i odskakują baskeciarom na 18 pkt. W czwartej kwarcie pilanki robią zryw dzięki dobrej obronie i skutecznej grze wspomnianych wcześniej Michelle i Nikoli. Na 3 minuty przed końcem meczu zbliżamy się do rywalek na 6 pkt. Niestety końcówka spotkania należy do bardziej doświadczonych koszykarek z Rawicza i Enea Venus Basket Piła przegrywa pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej (miejsca 1-6 w województwie) wynikiem 53-65.

Enea Venus Basket Piła - UKS Olimp Rawicz (11-16, 20-18, 7-21, 15-10).

W meczu wystąpiły: Michelle Chura Quispe 19 pkt, Nikola Głuszanowska 17, Zuzanna Szybiak 10, Natalia Szarejko 2, Zuzanna Czajko 2, Amelia Krysztopolska 2, Magdalena Ostrowska 2, Gabriela Knarkowska, Wiktoria Kamba-Kibatschi, Aleksandra Radziuk, Lena Wiśniewska.

- 5 minut w trzeciej kwarcie zaważyły na końcowym wyniku całego meczu. Jeśli przeciwniczki w 5 minut zdobywają 16 punktów, a my zero, to ciężko jest wygrać takie spotkanie. Brawo dla dziewczyn za podjęcie równorzędnej walki z mocnym przeciwnikiem, zeszłorocznym zwycięzcą ligi U-13 K UKS Olimp Rawicz. Brawa dla Michelle i Nikoli za super mecz w ich wykonaniu. „Misia” trafiła 4 x za 3 punkty, co jest chyba rekordem ligi U-13 K (naprawdę takie mecze w tak młodej lidze zdarzają się raz na 100), a najmniejsza w naszej drużynie, „cukiereczek” czyli Nikola, udowodniła, że na boisku liczy się pewność siebie i walka na maksa (to dało jej rekord kariery 17 punktów - komentuje trener Tomasz Pochylski.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone