Zamknij
REKLAMA

Trener judo z Japonii ćwiczy u Jopków

11:07, 21.03.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

- Nie trzeba jechać do Japonii, by zobaczyć, jak trenuje japoński mistrz judo. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z Piły - mówi trener Józef Jopek.

Przez prawie trzy tygodnie w Pile gości Kotaro Sasaki, trener judo z dalekiego Kraju Kwitnącej Wiśni, który prowadzi zajęcia z podopiecznymi trenerów Józefa i Tomasza Jopków.

Kotaro Sasaki ukończył licencjat na Uniwersytecie Tokai niedaleko Tokio. Był mistrzem prowincji i okręgu, a także w szczytowym okresie kariery trzecim najlepszym zawodnikiem w Japonii w swojej kategorii wagowej. Obecnie spore sukcesy odnosi jego siostra i brat.

Rekomendowany przez słynnego Yasuhiro Yamashitę, najlepszego zawodnika w Japonii i obecnego trenera kadry narodowej tego kraju, Kotaro przyleciał do naszego kraju, by wesprzeć swym trenerskim doświadczeniem naszą młodzież przygotowującą się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów Młodszych, których Polska będzie organizatorem.

- Po zmianie zarządu w Polskim Związku Judo narodził się pomysł, aby ściągnąć do Polski trenera z Japonii. Zależało nam, aby zajął się on szkoleniem głównie juniorów młodszych. I tak właśnie się stało. Kotaro Sasaki ma kontrakt do przyszłorocznych mistrzostw Europy kadetów - informuje Juliusz Kowalczyk, wiceprezes PZJ.

- Seniorskie efekty jego pracy mają przyjść na Igrzyskach w 2024 roku, tego byśmy sobie życzyli. Na razie bardzo cieszymy się z jego zaangażowania, sumienności, podejścia do pracy i przede wszystkim ogromnej wiedzy techniczno-taktycznej - dodaje prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka.

Jako że Piła zaliczana jest do najważniejszych krajowych ośrodków szkolenia adeptów judo, stąd wizyta Kotaro Sasaki w naszym mieście.

- Zajęcia z udziałem japońskiego trenera to dla nas olbrzymie wyróżnienie. Traktujemy to jako wyraz uznania dla naszej pracy na rzecz szkolenia młodzieży oraz sukcesów na niwie judo, jakie udaje nam się osiągać - mówi trener Józef Jopek.

- Widzę u was potencjał, z którego można sporo zrobić - tak Kotaro Sasaski komentuje swoje pierwsze zajęcia. Dodajmy, że w Japonii judo to sport narodowy jego rodaków, a dzieci szkolne uprawiają go już od najmłodszych lat w ramach wychowania fizycznego.

W Pile treningi z udziałem Kotaro prowadzone są w godzinach porannych i popołudniowych.

Zarząd UKS "3" Piła składa podziękowania rektorowi PWSZ w Pile prof. nadzw. dr hab. Donatowi Mierzejewskiemu oraz panu Zbigniewowi Najdzie za pomoc w zakwaterowaniu i pobycie gościa z Japonii w Pile.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone