Marcin Szydlak pojedzie na OOM

08:24, 16.04.2018 fp

W Złotowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Boksie, które były jednocześnie eliminacjami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Z pilskiego Sokoła wystartowało dwóch pięściarzy. Pierwsze miejsce i awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczył Marcin Szydlak w wadze 54 kg. Jest to życiowy sukces Marcina zważywszy, że trenuje dopiero pół roku.

Drugim zawodnikiem Sokoła był Dawid Szynkiewicz startujący w wadze +80 kg. Dawid uległ zawodnikowi gospodarzy i ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Zatem w lipcowych finałach OOM zobaczymy na pewno Luizę Żurek i Marcina Szydlaka.

W zawodach trenerowi Sławomirowi Nowickiemu pomagali Janusz Niżyński i Dariusz Adamski.