Zamknij
REKLAMA

Jakub Kosior wywalczył przepustkę na OOM

09:10, 16.04.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Miniony weekend był bardzo pracowity dla zawodników pilskich Sportów Walki.

W Złotowie odbyły się mistrzostwa Wielkopolski w boksie kadetów. Pierwsze miejsce w kategorii wagowej 46 kg zdobył Jakub Kosior, co daje mu przepustkę do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się pod koniec maja w Koninie. Przypomnijmy, że Kosior to ubiegłoroczny mistrz Polski młodzików.

Trzecie miejsce w tym samym turnieju zdobył drugi reprezentant Sportów Walki Piła - Klaudiusz Urbanik, który w kategorii 75 kg stoczył bardzo dobry pojedynek z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Poznania i nieznacznie uległ mu na punkty. Dla Klaudiusza był to dopiero pierwszy oficjalny pojedynek.

Z kolei w Chodzieży odbyły się III Chodzieskie Konfrontacje K1. Pilski klub reprezentował tylko jeden zawodnik - Michał Dymkowski, który swoją walkę zwyciężył przez TKO już w pierwszej rundzie.

Pozostali zawodnicy sekcji kick boxingu mieli okazję śledzić w piątek zmagania najlepszych polskich zawodników K1 w Warszawie podczas gali DSF Kick Boxing Challange. Na zaproszenie Polskiego Związku Kickboxingu pilanie liczną grupą wspierali reprezentację Polski, która zwyciężyła w trakcie gali w meczu z reprezentacją Rosji.

Miejmy nadzieję, że już niedługo również pilanie będą mieli swojego reprezentanta na tak świetnej imprezie.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone