Zamknij
REKLAMA

Tenisiści z Wyrzyska w grupie północnej II ligi

07:03, 06.08.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę w Poznaniu odbyło się zebranie Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego dla przedstawicieli klubów występujących w II lidze mężczyzn. Łobzonkę Wyrzysk reprezentował trener i zawodnik Krzysztof Pijanowski, który w trakcie zebrania odebrał wyróżnienie z rąk prezesa Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusza Nowaka za awans do II Ligi w sezonie 2017/2018.

Tenisiści z Wyrzyska trafili do grupy północnej II ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Skład grupy północnej: Darz Bór Karnieszewice, KS ATS Stargard, Sparta Złotów, Champion Police, Visonex LUKS Top Wierzbięcin, Chrobry Międzyzdroje, Top-Spin Szczecin, Łobzonka Wyrzysk. Rywalizacja na 2-ligowym froncie rozpocznie się 22 września. Na inaugurację sezonu ligowego Łobzonka zmierzy się z Chrobrym Międzyzdroje i KS ATS Stargard.

Łobzonka w II lidze wystąpi tym samym składem, którym do niej awansowała: Marek Witczak, Wojciech Hałas, Ryszard Berka i Krzysztof Pijanowski. Grupa do jakiej trafili jest bardzo wymagająca. Dużo drużyn już dokonało wzmocnień, a do końca terminu zmian barw klubowych pozostało jeszcze trochę czasu.

- Tak jak mówiłem po awansie, zagramy takim samym składem. Wiem, że będzie nam ciężko, ale tak samo wiem, że chłopaki dadzą z siebie wszystko, a to jest najważniejsze. Nie widzę sensu, żeby w Wyrzysku grało 3 lub 4 zawodników z zewnątrz. Nic tak nie cieszy, jak gra swoimi wychowankami. Mamy ich w składzie aż trzech. Marek z Wojtkiem na pierwszy trening przyszli do mnie w wieku 8 lat, a teraz zagramy razem w II lidze. Rysiu Berka jest z pobliskiego Nakła nad Notecią, gra z nami od ubiegłego sezonu i świetnie odnajduje się w naszej drużynie. Dla Rysia, Marka i Wojtka gra w II lidze będzie całkowitym debiutem na tym poziomie i spełnieniem własnych marzeń. Bez względu na wyniki tego nikt im nie odbierze. Teraz potrzebujemy dużo spokoju, ponieważ musimy przygotować się na 110 procent - komentuje Krzysztof Pijanowski.

W trakcie zebrania poruszono jeszcze kilka ważnych zmian regulaminowych, o których zawodnicy dowiedzą się w trakcie treningów.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone