4 medale lekkoatletów Gwardii w Poznaniu

13:56, 11.09.2018 fp Aktualizacja: 14:03, 11.09.2018

Podczas Mistrzostw Międzywojewódzkich w kategorii U16 dobrze zaprezentowali się zawodnicy Gwardii Piła: zdobyli w sumie 14 punktów do współzawodnictwa sportu młodzieżowego, które od wielu lat jest prowadzone przy Ministerstwie Sportu. Są to punkty plasujące powiat i Piłę w ścisłej czołówce w kraju.

Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy uplasowali się w pierwszej trójce. W skoku w dal drugie miejsce zajęła Wiktoria Słowińska (509 cm), brązowy medal zdobyła Julia Witkowska (502 cm).

Nie zawiodła też Aleksandra Roszak, która w biegu na 1000 m była trzecia, zdobywając tytuł drugiej wicemistrzyni makroregionu (województwa zachodniopomorskie i wielkopolskie).

O medal postarały się też gwardzistki w sztafecie 4x100 m, zajmując z czasem 52,59 sek. trzecie miejsce w składzie Ines Ostrycharczyk, Julia Witkowska, Karolina. Klimczak i Julia Zenkowska.

Pozostałe wyniki gwardzistek: bieg na 100 m Ines Ostrycharczyk - w finale szóste miejsce -13,22 sek., Julia Zenkowska - 13,45 sek., Kornelia Bogusławska - 15,03 sek., Magdalena Głąb - 15,23 sek., biega na 1000 m - Justyna Kurasz - 3:26,33, skok wzwyż Olga Kuczmyło - 140 cm, rzut oszczepem Małgorzata Murach - 23,69 m, Dominika Zygmunt - 19,67 m, Bartoszewicz Bartosz - 35,25 m.