Zamknij
REKLAMA

Podsumowano Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne

10:42, 20.10.2018 | St. Zielińska
REKLAMA
Skomentuj

Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile, jako organizator i realizator projektu Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne dla dzieci z Piły i powiatu pilskiego, dokonało corocznego podsumowania kolejnej już, 22. edycji projektu.

Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Pile. Przybyli goście zostali udekorowani symbolicznymi biało-czerwonymi wstążeczkami.

Oficjalnego otwarcia i przywitania gości dokonał Leszek Zieliński, prezes Pilskiego TKKF. W podsumowaniu uczestniczyli zaproszeni goście z Warszawy, przedstawiciele Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”: prezes Andrzej Majkowski, wiceprezes Marian Woronin - olimpijczyk oraz Andrzej Szeląg - skarbnik. Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” od 24 lat jest głównym organizatorem ogólnopolskich czwartków lekkoatletycznych i od 13 lat międzynarodowych pucharów lekkoatletycznych dla dzieci.

W podsumowaniu uczestniczyli donatorzy: Beata Dudzińska - zastępca prezydenta Piły i Przemysław Pochylski - etatowy członek zarządu powiatu. Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół i nauczyciele biorący udział w Projekcie PCLa, sędziowie związkowi la i trenerzy klubowi. Gośćmi honorowymi byli Remigiusz Olszewski - czwartkowicz”, sprinter, aktualny, czterokrotny mistrz Polski, półfinalista Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham w 2018 roku, Magdalena Bachmatiuk - olimpijka, srebrna medalistka, „czwartkowiczka” i Jan Szuty - wieloletni przyjaciel wspierający dzieci uczestniczące w pilskich czwartkach la.

Uroczystość poprowadził Leszek Zieliński - prezes TKKF, organizator i realizator Pilskich i krajowych Czwartków La od 1997 roku. Na wstępie krótko omówił XXII edycję PCLa. Równolegle wyświetlane były medialne prezentacje z meetingów lekkoatletycznych na stadionie i w hali, meetingu kwalifikacyjnego i XXIV Ogólnopolskich Finałów Czwartków La; Mistrzostw Polski Dzieci autorstwa Stanisławy Zielińskiej. Kolejnym punktem programu było honorowanie wyróżnieniami szkół i nauczycieli za osiągnięcia w XXII edycji PCLa. Wręczane były puchary i drewniane honorowe dyplomy dyrektorom zwycięskich szkół i nauczycielom „najlepszy nauczyciel edukacji poprzez formy sportowe” oraz  w kategorii „małych szkół”, a także honorowe dyplomy specjalne za mecenat.

Puchary Prezydenta Miasta Piły w klasyfikacji pilskich szkół odebrali dyrektorzy SP nr 1,  SP nr 5 i SP nr 2 w Pile.

Puchary Starosty Pilskiego w klasyfikacji szkół powiatu pilskiego odebrali dyrektorzy i nauczyciele ZS Stara Łubianka, SP Wyrzysk i SP Kosztowo.

W kategorii „małe szkoły” drewniany dyplom honorowy ufundowany przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży i Pilskie TKKF otrzymała Szkoła Podstawowa im Polskich Olimpijczyków w Bądeczu.

Drewniane dyplomy honorowe za osiągnięcia w XXII edycji Pilskich Czwartków La w kategorii „Najlepszy nauczyciel edukacji przez formy sportowe” odebrali nauczyciele: Magdalena Mankiewicz z SP nr 1 w Pile, Szymon Czerwiński z SP nr 5 w Pile, Marek Witczak z SP nr 2 w Pile, Elżbieta Szczepaniak z ZS w Starej Łubiance, Donata Martenka z SP w Wyrzysku, Oliwia Rozpłoch - Grzelak z SP w Kosztowie.

Dyrektorów szkół i nauczycieli dekorowali donatorzy projektu: Beata Dudzińska i Przemysław Pochylski oraz przybyli z Warszawy goście - przedstawiciele Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”.

Prezydentowi piły Piotrowi Głowskiemu i staroście Eligiuszowi Komarowskiemu dedykowane były dyplomy honorowe specjalne z napisem: „Podziękowanie za mecenat w edukacji sportowej dzieci XXII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych”.

Po krótkich wystąpieniach gości i gospodarzy nastąpiło zamknięcie XXII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych.

(St. Zielińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MichałMichał

5 0

Dlaczego vipy się lansują, a dzieci nikt nie zaprosił. Nie ma sukcesu bez trenera, ale nie ma też trenera bez ucznia/wychowanka. 22:11, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone