Zamknij
REKLAMA

Zawodnicy KTT Shoto Piła w Dojo - Stara Wieś

08:54, 06.01.2019 | Jarosław Skura
REKLAMA
Skomentuj

To był już trzeci pobyt zawodników Klubu Karate Tradycyjnego Shoto Piła w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś", zwanym "małą Japonią w centrum Polski".

Pobyt był podsumowaniem Programu "Sportowy Talent" , realizowanego przez Polski Związek Karate Tradycyjnego i współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczestniczyła w nim stuosobowa grupa z całej Polski, w tym 18 zawodników z KTT Shoto.

Zawodnicy pilskiego klubu byli zachwyceni ośrodkiem i klimatem panującym w Dojo. Nie był to tylko rekreacyjny wyjazd, ponieważ codziennie odbywały się po dwa treningi, na których dzieci trenowały karate, jak i brały udział w zabawach  sprawnościowych.

Na podsumowaniu pobytu odbył się turniej sprawnościowy, w którym nasi zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali. Na koniec otrzymali pamiątkowe medale, co wywołało w nich ogromną radość i dumę. Serdecznie gratuluję. Wszyscy uczestnicy wyjazdu jednomyślnie stwierdzili, że to miejsce chcą jeszcze nie raz odwiedzić…

Chciałbym przy okazji wspomnieć o wydarzeniu, które miało miejsce 24 września 2018 roku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś".  Zorganizowano tam obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju. Ich głównym elementem było ofiarowanie Słupa Pokoju dla Dojo. To inicjatywa Fundacji Heiwa, ściśle współpracującej z Fundacją Pokoju Goi z Japonii.

Słup Pokoju to pomnik pokoju, który popularyzuje przesłanie "Niech będzie pokój na ziemi". Jego ideą jest zbliżanie ludzi do siebie zarówno w wymiarze globalnym, jak i przez codzienną ludzką życzliwość i wzajemną tolerancję. Sztuka walki to nie sztuka agresji, ale samoobrony, czyli odpowiedzi na akcję. Edukacja zgodnie z wartościami budo dąży do pokoju. I my do tego się przyłączamy, co uwieczniliśmy na zdjęciu.

Przy okazji chciałbym poinformować, iż w najbliższym czasie w trakcie  ferii zimowych Klub Karate Tradycyjnego Shoto we wszystkich  swoich sekcjach będzie  prowadził nieodpłatne zajęcia karate, na które serdecznie zapraszamy. Informacje dotyczące "Ferii z karate" znajdują się będą na stronie klubu.

(Jarosław Skura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone