Zamknij

Podsumowano sezon lekkoatletyczny w Wielkopolsce

16:15, 19.03.2019 | fp
Skomentuj

Tradycyjnie już najlepsi wielkopolscy lekkoatleci kategorii młodzieżowych wzięli udział w uroczystym podsumowaniu sezonu sportowego 2018, które odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu w ramach 49. Konkursu Nadziei Olimpijskich im. dr Karol Hoffmanna, w przeszłości wybitnego sportowca, trenera i działacza sportowego.

Aż pięciu zawodników PLKS "Gwda" Piła w różnych kategoriach wiekowych i jeden trener znalazło się wśród laureatów. W grupie dzieci wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła niepokonana w 2018 roku aktualna rekordzistka Polski U14 w biegu na 300 metrów Zuzanna Doroba. W tej samej kategorii wiekowej U14 wśród chłopców wysokie trzecie miejsce zajął również specjalista w biegu na 300 metrów Olivier Kamiński. W kategorii młodzików na szóstym miejscu był skoczek wzwyż Marcin Król.

Wśród juniorów młodszych trzecie miejsce zajął Dawid Borowik, ubiegłoroczny medalista Halowych Mistrzostw Polski U18 w biegu na 300 metrów. Wśród juniorek szóste miejsce zajęła Agata Trzaskalska, czołowa w Polsce płotkarka na na 100 ppł i dobrze zapowiadająca się siedmioboistka.

W klasyfikacji trenerów drugie miejsce zajął trener PLKS "Gwda" Piła Ignacy Krzewiński.