Puchar starosty wystrzelała "Nafta"

08:38, 23.05.2019 fp

Wczoraj rozegrano III Mistrzostwa Szkół Średnich o Puchar Starosty Pilskiego. Organizatorem zawodów był Strzelecki Klub Sportowy "Inter- Continental" Piła, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Pile. Zawody odbyły się w sali strzeleckiej LO w Pile.

Wśród nauczycieli najlepszych wynikiem popisała się Monika Kubiak (86 pkt.), kolejne miejsca zajęli: Leszek Ćwikła (84 pkt.), Sławomir Zgliński (84 pkt.), Roman Powolny (77 pkt.), Agnieszka Kosmatka (77 pkt.).

Z grona uczennic pierwsze miejsce zajęła Dominika Lindenau (91 pkt.), druga była Agnieszka Gromotka (89 pkt.), trzecia Julia (88 pkt.), czwarta Barbara Gryzbkowska (87 pkt.), piąta Klaudia Piórkowska (87 pkt.).

Najlepszych pięciu uczniów to: Jan Sierszchuła (89 pkt.), Wojciech Markowski (86pkt.), Jakub Szaljnik (83 pkt.), Mikołaj Bieniaś (81 pkt.), Bartosz Kojek (81 pkt.).

W klasyfikacji szkół zwyciężył ZS "Nafta" Piła (429 pkt.), przed LO I drużyna (Monika Kubiak - 427 pkt.), LO II drużyna (Sławomir Zgliński - 412 pkt.), ZS "Teatralna" (405 pkt.), LO MS (385 pkt.).

Walkowerem miejsca w III Pucharze Starosty Pilskiego oddały drużyny ZS Mechanicznych, ZS Gastronomicznych i ZS Ekonomicznych.