Zamknij
REKLAMA

Trzy złote medale Sportów Walki na OOM

08:00, 27.05.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych.

Od środy do niedzieli odbywały się tam Mistrzostwa Polski kadetek i kadetów w boksie. Do finałowego turnieju z wcześniejszych eliminacji awansowały z każdej kategorii wagowej po cztery najlepsze zawodniczki i ośmiu najlepszych zawodników w kraju. Do finałowej rozgrywki awansowała troje zawodników pilskich Sportów Walki: Oliwia Stolarczyk, Julianna Rutkowska i Jakub Kosior. Podopieczni Arkadiusza Tobery wykonali plan w stu procentach i do domu wrócili ze złotymi medalami i tytułami mistrzów Polski.

Oliwia Stolarczyk po wygranej w półfinale z Martyną Bielawą z Olimpu Szczecin w walce finałowej spotkała się z Wiktorią Pomorską ze Spartakusa Szczecin. Po emocjonującej walce sędziowie ostatecznie jednogłośnie wskazali Oliwię i tym samym została ona mistrzynią kraju w wadze 57 kg.
Prosto ze zgrupowania kadry narodowej do Ostrowca Świętokrzyskiego dotarła druga pilska zawodniczka, Julianna Rutkowska. W półfinale pokonała Amelię Rachwalik z Nowego Sącza, a w walce o złoto rozprawiła się z Darią Naporą ze złotowskiej Sparty. Julianna zdobyła złoto w kategorii 63 kg. Z kolei Jakub Kosior w drodze po tytuł mistrza kraju w kategorii wagowej 50 kg pokonał kolejno aż trzech rywali: Konrada Trojoka z Żywca, Gracjana Zawadzkiego z Białegostoku i wreszcie w finale Aleksa Kramarza z klubu BKS Orkan Gorzów. Warto przypomnieć, że dla Kosiora to już drugi mistrzowski tytuł w karierze - dwa lata temu w odbywających się w Tarnowie Podgórnym mistrzostwach Polski młodzików wywalczył złoto po raz pierwszy.

Na oficjalnym otwarciu mistrzostw nie zabrakło wielu znamienitych gości, takich jak minister Anna Krupka, prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek oraz starosta pilski Eligiusz Komarowski, który jeszcze przed rozpoczęciem imprezy przekazał pilskim zawodnikom życzenia jak najlepszych wyników.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Ania22Ania22

0 0

Witajcie, chciałabym tym sposobem spotkać extra faceta na resztę życia. Ja 25 letnia zgrabna blondynka po nieudanym związku, wiek nie ma znaczenia, jesteś sam ? Pisz do mnie na czacie: hotprofil.pl 17:29, 30.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone