Zamknij

Koszykarska sobota w Pile. Aż cztery mecze

12:01, 13.10.2019 Basket Aktualizacja: 12:05, 13.10.2019
Skomentuj

W sobotę 12 października br. w hali ZS Staszica przy ul. Bydgoskiej 80 w Pile rozegrane zostały cztery mecze ligowe koszykówki.

Zaczęło się od historycznego pierwszego meczu najmłodszej grupy koszykarek z roczników 2008 i 2009, podopiecznych trenera Tomasza Pochylskiego. UKS Delfin Kłecko okazał się za mocnym przeciwnikiem i debiut ligowy młodych pilanek zakończył się przegraną 31-66. Jednakże patrząc na to, że nasz zespół powstał zaledwie 2-3 tygodnie wcześniej, to w kontekście spotkania z drużyną trenującą trzeci sezon, występ trzeba uznać za udany.

W zespole Enea Basket Piła wystąpiły i punktowały: Julia Januszewska 9, Zuzanna Tadych 8, Maja Michalska 4, Wiktoria Grzegorczyk 2, Zuzanna Erdmann 2, Róża Borowicz 2, Natalia Nieróbca 2, Antosia Galicka 2, Zuzanna Derlatka, Maria Lachowicz, Paulina Piątek, Laura Włodkowska

Drugi mecz - tym razem zwycięski - stoczyli młodzicy młodsi Enea Basket Piła (roczniki 2007/2008). Pilanie po dobrym meczu wygrali 86-66 z MKS MOS Konin. Pod nieobecność trenera Kuby Rajewicza zespół poprowadził trener Tomasz Pochylski. W Baskecie punktowali prawie wszyscy zawodnicy, z czego aż 4 zawodników miało 2-cyfrową zdobycz. To świadczy o sile i zespołowości drużyny.

W zespole Enea Basket Piła wystąpili i punktowali: Maksymilian Leniec 17 (2x3pkt), Kacper Januszewski 17 (2x3pkt), Wojtek Herczakowski 10, Eryk Szostak 10, Błażej Koneczny 8, Filip Wiśniewski 7, Filip Bąk 7 (1x3pkt), Marcel Troczyński 6, Franek Jędrzejczyk 4, Jakub Kukliński, Filip Bartosz, Dominik Bartosz

Trzeci mecz był inauguracją rozgrywek ligi kadetek U16K. Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego wywiązały się wzorowo z założeń postawionych na ten mecz. Pilanki grały zdecydowanie i szybko w ataku, a w obronie agresywnie wywierały ciągłą presję na przeciwniczkach z Konina, przez co przyjezdne popełniały sporą ilość błędów, które przekładały się na akcje punktowe LOMS Enea Basket Piła.
Dzięki takiej grze uczennice LOMS Piła zwyciężyły z MKS MOS Konin wynikiem 85-46.

- Znakomite zawody rozegrał cały zespół i należy w tym miejscu pochwalić i wyróżnić każdą z zawodniczek z osobna, ale wypada nadmienić, że rozgrywająca Michelle Chura Quispe pokazała starszym przeciwniczkom, jak się gra w koszykówkę (Misia zdobyła 20 pkt). Wtórowała jej Natalia Piątek - 17 oczek, co cieszy trenera, bo "Sobota" wraca do dobrej dyspozycji. Ukłony należą się kapitan zespołu Alicji Bąbińskiej, która zagrała w meczu mimo kontuzji kolana i wydatnie pomogła drużynie zarówno w obronie jak i w ataku. Dobry debiut zanotowała nowa zawodniczka w zespole Zuzanna Chowańska, a jej imienniczka Zuzanna Gniot tradycyjnie rozegrała solidne zawody i zdobyła 12 oczek. Wyróżnić należy również Julię Kowalską, która nie mogła wstrzelić się w rzutach z dystansu, ale za to spod kosza zagrała na znakomitej skuteczności i zdobyła 14 punktów - relacjonuje trener Tomasz Pochylski.

LOMS Enea Basket Piła-MKS MOS Konin 85-46 (18-14, 28-9, 20-12, 19-11).

Punkty dla LOMS Enea Basket Piła zdobyły: Michelle Chura Quispe 20 (1x3pkt), Natalia PIątek 17, Julia Kowalska 14, Zuzanna Gniot 12, Alicja Bąbińska 9, Dominika Rutkowska 6, Wiktoria Zbonik 4 (1x3pkt), Zuzanna Chowańska 3 (1x3pkt), Julia Jakubowska.

Ostatni mecz sobotnich zmagań rozegrali seniorzy Basketu. Patrząc na składy drużyn i przewagę wzrostu pilan wydawać by się mogło, że Basket łatwo i szybko rozprawi się z przeciwnikiem. Jednak początek meczu (1 kwarta) była swoistym knockdownem dla pilskich koszykarzy, którzy nie mogli poradzić sobie z dobrze dysponowanym zawodnikiem z Poznania Przemysławem Bełdzikowskim (20 pkt. do przerwy). Po pierwszej kwarcie wynik był 28-23 dla Politechniki Poznań. W tym momencie gry dobrze dysponowany Jakub Rutkowski zdobywa 9 punktów.

Enea Basket Piła wrócił do gry od drugiej odsłony. Pilanie zaczęli sukcesywnie odrabiać straty i grać skuteczniej. Na przerwę Basket schodzi prowadząc 42-38.

Po zmianie stron rozpoczęła się kanonada pilskich koszykarzy. 6 punktów zdobywa kapitan zespołu Kamil Michalski (w tym jeden zjawiskowy wsad z góry niczym z boisk NBA), dwie trójki rzuca grający trener T. Pochylski, jedną trójkę dorzuca Grzegorz Przewoźniak i momentalnie Basket odskakuje na 13 oczek. Najlepszy zawodnik gości Bełdzikwoski został "wyłączony" przez obrońców Basketu (w drugiej połowie nie zdobył punktów).

W ostatniej odsłonie pilanie powiększają przewagę, kontrolują grę i wygrywają z mocnym i wymagającym przeciwnikiem Politechniką Poznań 94-78.

Kolejne dobre zawody w Baskecie rozegrał kapitan Kamil Michalski 25 pkt. Do dobrej dyspozycji powraca Łukasz Krzemiński zdobywca 15 oczek.

Enea Basket Piła - AZS Politechnika Poznań 94-78 (23-28,19-10,25-24,27-16)

Punkty dla Basketu zdobywali: Kamil Michalski 25, Łukasz Krzemiński 15 (1x3pkt), Tomasz Pochylski 13 (3x3pkt), Jakub Rutkowski 11 (1x3pkt), Grzegorz Jankowski 7, Mikołaj Grabowski 7 (1x3pkt), Paweł Smoczyk 6, Grzegorz Przewoźniak 3 (1x3pkt), Mateusz Relis 3, Jakub Rajewicz 2, Przemysław Pochylski 2, Dominik Czajkowski.