Zamknij

Pyra dużo mocniejsza od Basketu

18:38, 27.10.2020 facebook Aktualizacja: 18:40, 27.10.2020
Skomentuj fot. sportowy-poznan.pl fot. sportowy-poznan.pl

To z pewnością nie był wymarzony niedzielny wieczór dla naszych koszykarzy. Zawodnicy 365Energy Basket Piła ulegli w Poznaniu tamtejszemu MKK Pyra 68-110.

Właściwie od początku meczu gospodarze całkowicie zdominowali zespół z Piły. Poznaniacy grali bardzo szybko, skutecznie w ataku, z kolei nasza drużyna nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki, grając kiepsko w obronie. Efektem tego, było rekordowe 39 punktów zdobyte przez zespół z Poznania jedynie w pierwszej kwarcie. Kolejne odsłony spotkania wyglądały bardzo podobnie. Pilanie mieli swoje dobre momenty, kiedy zaczynali trafiać z większą skutecznością, jednakże Pyra wydawała się mieć cały mecz pod kontrolą.

Warto podkreślić, że w naszym zespole zdolnych do gry było tylko siedmiu zawodników, co z pewnością miało wpływ na przebieg meczu. Na wyróżnienie zasługuje znakomita postawa w kolejnym już meczu, naszego wychowanka Dominika Maroszka, który sam zdobył 36 punktów, czyli ponad połowę punktów całej drużyny. Natomiast trzeba również docenić ambitną postawę całego zespołu, który grając tylko z dwoma rezerwowymi nie położył się na parkiecie przed zespołem z Poznania. Niestety, tym razem Pyra mocniejsza od Basketu.