Zamknij
REKLAMA

Zuzanna Doroba pobiegła po złoty medal

15:27, 15.11.2020 | Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła
Skomentuj
REKLAMA

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła, mimo istniejących obostrzeń i utrudnień związanych z pandemią Covid-19, konsekwentnie i z ambicją realizują kalendarz tegorocznych startów, które są wliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

Zawodnicy kategorii U16 wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych w Stargardzie. Ponownie wspaniałą klasę pokazała czternastoletnia Zuzanna Doroba, która zdobyła złoty medal w biegu na 1500 m. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słupsku właśnie Zuzannę pozbawiono medalu za rzekome nadepnięcie stopą na linię wyznaczającą tor.

Ponadto wysokie punktowane miejsca wywalczyli również czternastolatkowie: Agata Łańska w biegu na 2500 m (10 miejsce) i Oliwier Kamiński na 2000 m (11 miejsce). Cieszy zwłaszcza fakt, że ta trójka zawodników będzie mogła jeszcze w przyszłym roku startować w kategorii młodzików (14-15lat).

Występ w Stargardzie wzbogacił punktowe konto "Gwdy" do 84 punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego. W opinii trenerów jeszcze w tym roku jest realna szansa na powiększenie tego dorobku - 28 listopada biegacze wystartują na Przełajowych Mistrzostwach Polski w Kwidzynie.

(Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA