Srebrny medal Huberta, brązowy Paskala

16:21, 11.09.2022 fp Aktualizacja: 16:23, 11.09.2022
reo

Młodzi lekkoatleci PLKS "Gwda" Piła startując w Poznaniu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików bardzo skutecznie nawiązali do dobrych tradycji klubu.

W imprezie wliczanej do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym zdobyli 25 punktów i cztery medale.

Ten dorobek stawia zespół "Gwdy" w punktacji zespołowej na trzecim miejscu w gronie 48 sklasyfikowanych klubów w makroregionie.

Najwyższej klasy rezultat uzyskał Hubert Margowski, który w biegu na 1000 m prz. wywalczył srebrny medal - wynikiem 2:49,20 poprawił rekord klubu i uzyskał trzeci wynik w Polsce w kategorii U16.

Na tym samym dystansie o rok młodszy Paskal Hoffman zdobył brązowy medal również z rekordem życiowym 2:56,66. Dwa medale brązowe wywalczyli Wiktoria Wójcik - w rzucie dyskiem (28,74 m) i Adam Sroczyński w rzucie młotem (34,19 m).

Cieszyły zatem nie tylko medale i świetne wyniki ich zdobywców, ale również drogocenne punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym, które w całej Polsce są jedynym respektowanym przez wszystkich kryterium obiektywnej oceny poziomu sportowego klubu.

Pozostałe punkty poza medalistami dla zespołu "Gwdy" zdobyli: piąte miejsca - Wiktor Karpowicz - 1000 m - 3:02,98; Ignacy Adler- rzut oszczepem - 39,53m; Gabriel Dobber - skok wzwyż - 155 cm; szóste miejsce - Jakub Kulpa - 2000 m - 6:37,07; siódme miejsca - Adam Sroczyński - pchnięcie kulą - 10,58 m; Tomasz Mętlak - skok w dal - 5,38 m; Konrad Kadecki - 2000m - 6:49,17; Kajetan Kasprzak – wieloskok - 10,62 m; ósme miejsca - Kevin Maślak - skok wzwyż - 150 cm, Konrad Sikorski – 600 m - 1:36,03; dziewiąte miejsca - Jan Langner - 2000 m - 6:51,63; Tomasz Mętlak - wieloskok - 10,41 m; dziesiąte miejsca - Ignacy Adler - rzut dyskiem - 35,37 ; Adam Warzewski - rzut oszczepem - 35,06 m; Roksana Kamińska - rzut młotem - 23,32 m; jedenaste miejsca - Kajetan Kasprzak - skok w dal - 5,14 ; Roksana Kamińska - rzut dysk - 20,88 ; Gabriel Dobber - wieloskok - 9,91 m.