Zamknij
REKLAMA

Wiktor wśród najlepszych Żaków w Polsce

16:52, 07.11.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Na początku października na I Grand Prix Wielkopolski w Poznaniu 10-letni Wiktor Puciłowski, pingpongista "Łobzonki" Wyrzysk, wywalczył awans na I Grand Prix Polski Żaków w Lidzbarku Warmińskim.

W zawodach w Lidzbarku udział wzięło 64 najlepszych Żaków w kraju, na blisko 600 licencjonowanych zawodników w tej kategorii wiekowej w Polsce.

Pierwszy pojedynek wychowanek trenera Krzysztofa Pijanowskiego przegrał z rozstawionym z numerem 3 w Polsce Wiktorem Klagiem (KS Gorce Nowy Targ). W kolejnych dwóch pojedynkach, po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce, uległ podwójnie 2:3 Patrykowi Burakowskiemu (UKS Return Piaseczno) oraz Stanisławowi Krutulowi (Białystok). W ostatnim pojedynku Wiktor pewnie, bo aż 3:0, pokonał Bartosza Wójtowicza (MKS Lewart Lubartów), zajmując tym samym 49 miejsce.

Cały turniej był dla młodego zawodnika "Łobzonki" świetnym doświadczeniem, które z pewnością zaowocuje już w niedalekiej przyszłości.

Kolejną szansę na wywalczenie awansu do Grand Prix Polski wyrzyscy tenisiści stołowi (Wiktor Puciłowski, Karol Jagodziński, Jakub Kartosz i Jan Kałużny) otrzymają 17 grudnia w Poznaniu podczas II Grand Prix Wielkopolski Żaków.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone