Zamknij
REKLAMA

Młodziczki starsze Basketu zrewanżowały się w Lesznie

07:59, 04.12.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę młodziczki starsze U-14 K Enea Basket Piła udały się do Leszna na mecz rewanżowy z tamtejszą Tęczą Leszno.

Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego narzuciły rywalkom swoje tempo gry i od samego początku przejęły prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu. Były momenty słabości, w których leszczynianki doganiały pilanki na 7-8 punktów, ale po chwili „baskeciary” odskakiwały na bezpieczną 15 pkt przewagę.

- Cieszę się że wygraliśmy ten mecz bo to było bardzo ważne spotkanie dla nas jak i dla Tęczy. Zarówno gospodynie jak i my walczyliśmy o uplasowanie się na 3 pozycji w tabeli dającej awans do grupy mistrzowskiej. Jak widać udało się nam tak więc jeszcze tylko trzeba wygrać dwa mecze u siebie z Opalenicą i Nowym Tomyślem i będziemy mieli 2 miejsce w tabeli gr. A ligi U-14 K. Ponownie wygrywa zespół, poza dwiema najmłodszymi w składzie wszystkie dziewczyny punktują i grają dobrą koszykówkę. Na wyróżnienie zasługuje „Loczek”, która w kolejnym meczu solidnie punktuje (13 oczek) i dodatkowo rozdaje przeciwniczkom około 10 bloków. Natomiast czarną robotę na boisku walcząc często w parterze wykonywała kapitan zespołu Alicja Bąbińska. Dla nich jak i dla całego zespołu gratulacje zwycięstwa - mówi trener Tomasz Pochylski.

MKS Tęcza Leszno - Enea Basket Piła 64-77 (16:16, 13:24, 18:19, 17:18)

W meczu zagrały: Klaudia Kobiałko (13 pkt), Natalia Szarejko (12), Michelle Chura Quispe (12), Amelia Porębska (12), Natalia Piątek (11), Zuzanna Gniot (6), Weronika Nadskakuła (4), Wiktoria Zbonik (4), Alicja Bąbińska (2), Klaudia Nielipowicz (1), Nikola Głuszanowska, Gabriela Knarkowska.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone