Cenne zwycięstwo tenisistów stołowych Łobzonki

10:57, 13.02.2018 fp

W sobotę bardzo ważne zwycięstwo 6:4 odnieśli tenisiści stołowi Łobzonki Wyrzysk nad Górnikiem Kłodawa w rozgrywkach III Ligi grupy mistrzowskiej. Przypomnijmy, że w I rundzie rozgrywek drużyna gości wygrała grupę południową III Ligi i awansowała do grupy mistrzowskiej z pierwszego miejsca.

Waga tego spotkania była bardzo wysoka ponieważ zwycięzca był pewien drugiego miejsca w tabeli na siedem kolejek do końca rozgrywek, a dwa pierwsze miejsca w grupie mistrzowskiej są premiowane awansem do II Ligi!

- Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a emocje sięgały zenitu. Nie zaczęliśmy go po swojej myśli i po grach deblowych przegrywaliśmy 4:2, by ostatecznie zwyciężyć 6:4! W meczach tenisa stołowego takie chwile zdarzają się rzadko, a to dzięki nim właśnie poznaje się prawdziwy charakter drużyny, jej determinację i wolę walki do ostatniej piłki. Jestem dumny z chłopaków - komentuje trener tenisistów Krzysztof Pijanowski.

Tenisiści Łobzonki pragną bardzo podziękować wszystkim licznie zgromadzonym kibicom, którzy pomimo tak wczesnej pory swoim blisko 3-godzinnym dopingiem zagwarantowali naszej drużynie ogromne wsparcie.

Łobzonka Wyrzysk - Górnik Kłodawa 6:4 (punkty: M. Witczak 2.5, K. Pijanowski 1.5, R. Berka 1, W. Hałas 1).

Przed zawodnikami z Wyrzyska 24 lutego dwa trudne pojedynki wyjazdowe, ze zdecydowanym liderem rozgrywek LKTS Luboń oraz Acitve Nekla.

Z kolei w niedzielę w Poznaniu Marek Witczak zdobył 7 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Wielkopolski, a Ryszard Berka wywalczył tytuł wicemistrza województwa wielkopolskiego w Mistrzostwach Wielkopolski Weteranów w kategorii 40-49 lat.