Zamknij
REKLAMA

Festiwal Sztuki w SP nr 3. Pokazali talenty

10:39, 21.05.2018 | Krystyna Bukowska
REKLAMA
Skomentuj

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile odbywał się Festiwal Sztuki. Na jego program złożyły się różnorodne działania artystyczne pod hasłem "Mam Talent" oraz dwudniowy "Teatr Młodych".

Gimnazjaliści pokazali swoim młodszym koleżankom i kolegom etiudy teatralne. Do występów przygotowywali się prawie pół roku pisząc scenariusze, tworząc plakaty, kostiumy i scenografię, a przede wszystkim wcielając się w grane przez siebie postacie.

Widownia miała okazję zobaczyć „Zaduszki” według drugiej części „Dziadów” A. Mickiewicza, „Dusigrosza” zainspirowanego „Skąpcem” Moliera, „Maliny Śmierci” powstałe na bazie „Balladyny” J. Słowackiego i „Trzech Braci” czyli „Trzech Budrysów” A. Mickiewicza.

W rewanżu dwie grupy uczniów z klasy 7b przedstawiły gimnazjalistom „Wyrzutka” (Brzydkie Kaczątko” J.H. Andersena), „Romana i Julię” (wg "Romea i Julii" Szekspira) i wreszcie „Horego Piotera” („Harry Potter” J.K. Rowling). Był to prawdziwy pokaz uzdolnień, możliwości twórczych, artystycznych i organizacyjnych, a także świetna zabawa.

Występom towarzyszyła wystawa plakatów, kostiumów i lalek teatralnych oraz tekstów literackich, w tym scenariuszy.

(Krystyna Bukowska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone