Zamknij
REKLAMA

Wycieczki osobiste podczas Nocy Bibliotek

14:00, 06.06.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

9 czerwca w Bibliotece Głównej przy ul. Staromiejskiej w Pile odbędzie się "Noc Bibliotek".

O godzinie 17.00 do Oddziału dla Dzieci zajedzie teatrzyk - aktorzy Teatr Stacja Szamocin przedstawią "Tancereczkę i kominiarczyka" wg baśni Hansa Christiana Andersena w scenariuszu, reżyserii i obsadzie Luby Zarembińskiej.

O godz. 20.00 w wypożyczalni "Wycieczki osobiste" - spektakl improwizowany. Bardzo osobista podróż, pełna intelektualnych kuksańców, artystycznych docinków i żartobliwych przytyków. Współtwórcami spektaklu będą zaproszeni goście, którzy tej nocy odwiedzą bibliotekę. Aktorzy zagrają bez scenariusza, bez rozpisanych ról, bez uprzednio przygotowanej fabuły. Na żywo, z głowy, na oczach widowni - do inspiracji gości. A to wszystko w towarzystwie Agnieszki Świderskiej - niespokojnego ducha, dziennikarki i poetki; Piotra Chamczyka - pasjonata kolei i fotografii, autora reportaży, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych; Katarzyny Włodkowskiej - uwielbianej przez młodzież nauczycielki, polonistki, wychowawczyni; Macieja Usurskiego - kustosza Muzeum Stanisława Staszica, autora i współautora opracowań historycznych.

Goście przygotują inspiracje, z którymi zmierzą się na scenie improwizatorzy związani z Teatrem Improwizacji Improkracja oraz Akademią Improwizacji. Mateusz Płocha - aktor/lalkarz/improwizator, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od kilku lat aktywny członek Teatru Improwizacji Improkracja. W 2014 roku szkolił się z improwizacji w Chicago min. w iO Chicago, Annoyance Theater oraz u Jimmiego Carrane'a . Prowadzi warsztaty z improwizacji. Współzałożyciel grupy impro 3-Way, z którą improwizuje w języku angielskim. Współpracuje z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze.

Artur Jóskowiak - aktor improwizator, nauczyciel, trener improwizacji oraz biznesu, komik, konferansjer, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, współzałożyciel Teatru Improwizacji Improkracja, ośrodka szkoleniowego Akademia Improwizacji, grupy Paptak, Slavic Party 24/7 oraz wielu innych komediowych projektów wrocławskich. Improwizacji uczył się od trenerów m.in. z USA, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Izraela, Argentyny, Słowenii. Ze sceną związany od 2006 roku.

O godzinie 21.00 wystawa kart pocztowych i fotografii ze zbiorów Macieja Usurskiego.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone