Zamknij
REKLAMA

"Cztery mile za piec" w Wysokiej i Pile

16:57, 16.07.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile organizuje kolejne wydarzenie w ramach działań społecznych i artystycznych pn. "Książka jest OK!".

Tym razem kanwą do spotkań będzie interaktywny spektakl pt. "Cztery mile za piec" w wykonaniu teatru Władca Lalek. Spektakl oparty został na motywach poezji ludowej. Wokół motywu przewodniego (poszukiwanie zaginionej lalki) narasta szereg barwnych, krótkich scen. Akcja widowiska oparta jest na schemacie bajki łańcuszkowej, której kolejne ogniwa stanowią epizody czysto zabawowe, pozwalające "wyżyć się" aktorom i widowni.

"Cztery mile za piec" to również sztuka dydaktyczna, ale w zgoła innym znaczeniu, nie nauka moralna wybija się tu na plan pierwszy, ale wyobraźnia ludyczna dziecka i jego twórcze możliwości, także jako aktora. Spektakl jest grany z udziałem dzieci i dorosłych.

Teatr Władca Lalek  to objazdowy teatr dla dzieci założony w 1997 roku przez aktorkę i reżyserkę Urszulę Szydlik-Zielonkę. Wśród pozycji repertuarowych znajdują się spektakle dla dzieci, spektakle wystawia na terenie całego kraju, odwołując się do tradycji teatru wędrownego.

Spotkania odbędą się w sobotę 21 lipca br.: o godzinie 12.00 w ogrodzie parafialnym w Wysokiej, a o godzinie 16.00 na placu za Biedronką w Pile przy al. Powstańców Wielkopolskich.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

witcherwitcher

2 0

Kaczyński przyjedzie ? ;)
15:53, 10.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone