Zamknij
REKLAMA

Zmarła Ewa Podolak

07:31, 18.09.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj
fot. BWAiUP

Nie żyje Ewa Podolak. Była artystą plastykiem o wielu talentach.  

Skończyła studia artystyczne na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1970 roku w pracowni prof. Jana Budziły. Realizowała się w takich dziedzinach, jak rysunek, malarstwo, architektura wnętrz, mała architektura, meble, wystawiennictwo. Prezentowała prace na wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych środowiskowych, krajowych i zagranicznych (Piła, Elbląg, Gorzów, Hanower, Schwerin, Wałbrzych, Warszawa, Kraków, Bratysława, Sankt-Petersburg, Châtellerault, Bydgoszcz, Poznań).

W swoim dorobku w dziedzinie architektury wnętrz miała ponad 100 projektów i realizacji obiektów użyteczności publicznej na terenie kraju, m. in. Bank PKO S.A. w Pile, Pomorski Bank Kredytowy S.A. w Złotowie, szereg zajazdów w regionie pilskim, realizacje modułowego mobilnego zestawu pomieszczeń sklepowych Berpilu, projekt poprzedniej siedziby BWA przy ulicy Ludowej w Pile wraz z ruchomymi elementami wyposażenia, salę konferencyjno-wystawową Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz siedzibę biura i restaurację "Komfort" w Budzyniu.

Była wieloletnim członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W pilskim BWAiUP pracowała jako główny specjalista ds. plastyki, aranżując wystawy i będąc wielokrotnie ich kuratorem, kontynuowała też program edukacyjny z zakresu sztuk pięknych.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone