Zamknij
REKLAMA

"Siwe dziecko" Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego w BWA

13:32, 17.10.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj
TW-K

Galeria Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, Starostwo Powiatowe w Pile, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana oraz autor Tadeusz Wyrwa-Krzyżański zapraszają na otwarcie wystawy grafiki i rysunku "Siwe dziecko".

"Siwe dziecko" to retrospektywna wystawa prac graficznych i rysunku Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego, zorganizowana z okazji jubileuszu 50-lecia pracy twórczej artysty. Zaprezentowane zostaną zarówno prace plastyczne jak i fragmenty z bogatej twórczości literackiej autora, poety i prozaika. Podczas wernisażu wiersze Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego zinterpretuje Włodzimierz Ignasiński - filolog, instruktor teatralny i recytator.

"Szkice w ołówku, rysunki i grafiki Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego, opatrzone nierzadko odautorskim komentarzem układają się w świadomości odbiorcy w rodzaj lirycznego notatnika, w logiczną (i jakże bolesną zarazem!) sekwencję obrazów i wyznań, czynionych bez poufałości, powściągliwie, eleganckim szeptem, na półtonach, niekiedy w teatralnej, przejmującej ciszy. To świat nieostrych czerni, całej gamy szarości i bieli, wymagający bliskiego, uważnego spojrzenia. Świat, w którym studium przedmiotu okazuje się równie istotne jak wnikliwa analiza osobowości (utrwalonego na kartce papieru, czy nieco pożółkłym kartonie) wizerunku człowieka - Wielkiego Samotnika, filozofa i myśliciela, estety” - pisze we wstępie do katalogu wystawy Małgorzata Dorna.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 19 października o godz.19.00 w Galerii BWA w Pile.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone