Zamknij
REKLAMA

Pilska biblioteka skończyła 70 lat

17:10, 07.11.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Gratulacje, tort i koncert ukraińskiego zespołu Haydamaky, który wystąpił razem ze znanym pisarzem Andrzejem Stasiukiem - tak uroczyście jubileusz 70-lecia obchodziła Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile.

Uroczystość odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury. Kwiatów, życzeń i gratulacji od wielu przyjaciół biblioteki nie brakowało.

Dyrektor Joanna Wyrwa-Krzyżańska podziękowała wszystkim, którzy wspierają placówkę i powodują, że funkcjonuje i nieustająco się rozwija. Słowa te skierowała zarówno do władz powiatu pilskiego, jak i miasta, do dyrektorów szkół, przedszkoli, obecnych i byłych pracowników biblioteki, jej dyrektorów, twórców, w końcu do czytelników, bez których przecież żadna biblioteka nie mogłaby istnieć. Najlepszych wyróżniono.

- Dziękuję czytelnikom i użytkownikom biblioteki za to, że Państwo jesteście, za wasze uwagi, sugestie, artykułowane oczekiwania i nierzadko dowody sympatii – podkreśliła dyrektor Joanna Wyrwa-Krzyżańska.

W imieniu władz Powiatu Pilskiego życzenia złożyli Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile i Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu.

- Dzisiaj biblioteka to nie tylko książki. Oczywiście, nic nie jest w stanie zająć miejsca przeznaczonego dla druku, ale nasza jubilatka nadąża za nowościami. Nie boi się nowych technologii, dzięki czemu trafia do szerokiego grona młodych odbiorców. Biblioteka funkcjonuje znakomicie i jest to dobry przykład współpracy władz powiatu i miasta - powiedział Przemysław Pochylski.

Jubileusz uświetnił koncert zespołu Haydamaky wraz z pisarzem Andrzejem Stasiukiem, który recytował sonety Adama Mickiewicza. Na koniec był jubileuszowy tort.

Pilska biblioteka posiada 8 filii. W jej zasobach jest ponad 300 tys. woluminów książek i  czasopism. Gromadzi także audiobooki, w przeważającej części to literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży,  ale również popularnonaukowa i naukowa, regionalna o Pile, powiecie pilskim, Wielkopolsce, w językach polskim i niemieckim. W jej zbiorach znajdują się także czasopisma bieżące i roczniki z lat ubiegłych, płyty muzyczne; analogowe i kompaktowe, do tego posiada liczne grafiki, kolekcję pocztówek Piły i subregionu pilskiego.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone