Zamknij
REKLAMA

Na Górze zagrał ze Zbigniewem Zamachowskim

16:16, 15.11.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

W Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" w Pile wystąpił zespół Na Górze, który współtworzą mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Cel był szczytny - zbiórka pieniędzy na świąteczne paczki dla mieszkańców DPS.

Z przyjacielską pomocą przyjechał znakomity i popularny aktor Zbigniew Zamachowski, który za darmo zaśpiewał razem z zespołem, a do tego wykonał jeszcze własne piosenki. Zespół zagrał jak zwykle świetnie, a solista Adam Kwiatkowski dał z siebie wszystko. Kto pierwszy raz słuchał utworów Na Górze przekonał się, że teksty piosenek są życiowe, szczere i dużo w nich miłości do drugiego człowieka.  

Kolegów z zespołu wśród publiczności wspierali mieszkańcy DPS w Rzadkowie razem z panią dyrektor Justyną Łoś, która serdecznie podziękowała wszystkim darczyńcom. W holu MDK wrzucano datki do puszki, w zamian można było otrzymać pięknie świąteczne upominki, oczywiście ręcznie wykonane.

Na koncercie obecny był również Przemysław Pochylski, członek zarządu powiatu, który podziękował Zbigniewowi Zamachowskiemu za wsparcie, którego udzielił zespołowi, a tym samym - wszystkim mieszkańcom DPS w Rzadkowie.

To nie była pierwsza tego typu akcja. W ubiegłym roku z zespołem Na Górze  wystąpił Czesław Mozil. Na świąteczne paczki dla mieszkańców DPS w Rzadkowie udało się wtedy zebrać ponad 5 tysięcy złotych, kolejny 1000 zł dołożyła fundacja "Słoneczko", która w tym roku również jest partnerem akcji.

- Zobaczymy ile w tym roku uda nam się zebrać pieniędzy. Liczy się każdy grosz. Kolejny koncert mamy za dwa tygodnie w Kaczorach. Już teraz zapraszamy - powiedział tuż po koncercie Wojciech Retz, gitarzysta i kierownik artystyczny zespołu.

DPS w Rzadkowie prowadzi Powiat Pilski. Ten dom pomocy społecznej dla dzieci i młodzieży liczy 66 miejsc.

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone