Zamknij
REKLAMA

Książki cyfrowe za darmo dla czytelników biblioteki

08:00, 08.01.2019 | PiMBP
REKLAMA
Skomentuj

Wystarczy posiadać kartę biblioteczną Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile, by zyskać dostęp do olbrzymiej bazy ebooków - książek elektronicznych, które można czytać na smartfonach, tabletach, komputerach, czytniku.

Pilska biblioteka podpisała na ten rok kolejną umowę na korzystanie z ebooków na platformie Legimi, która obejmuje dostęp do bazy około 20 tys. ebooków, wśród nich znajdziemy tytuły najsłynniejszych światowych autorów, jak i rodzimych. Darmowy dostęp do bazy mają wszyscy czytelnicy pilskiej biblioteki, którzy posiadają ważną kartę biblioteczną oraz zgłoszą się do biblioteki po kod aktywacyjny.

Wszelkich informacji i kody dostępu można uzyskać w wypożyczalni dla dorosłych PiMBP w Pile, ul. Staromiejska 14.

Okazuje się, że chętnych do korzystania z książki elektronicznej nie brakuje. Jak mówi dyrektor biblioteki Joanna Wyrwa-Krzyżańska, w ubiegłym roku limit stron, które wykupiła biblioteka, został całkowicie wykorzystany, zaś w tym roku wykupiono jeszcze większą ilość.

A kto najchętniej korzysta z książek elektronicznych?

- Czytelnicy w przedziale wiekowym od 20 do 40 lat. To osoby, które dużo czytają dla przyjemności - mówi dyrektor Joanna Wyrwa-Krzyżańska.

(PiMBP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone