Zamknij
REKLAMA

Chopin w wersji Andrzej Jagodziński Trio

08:40, 04.06.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

8 czerwca w ogródku Muzeum Stanisława Staszica w Pile Andrzej Jagodziński Trio zagra program "Chopin/Jagodziński".

Andrzej Jagodziński to wyjątkowy pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog. Znany i ceniony od 1979 roku, kiedy to solo i z zespołem wygrał główną nagrodę na festiwalu "Złota Tarka" w Iławie. Uznanie i sławę wśród szerszego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, wybitnymi interpretacjami muzyki Fryderyka Chopina.

Po ogromnym sukcesie chopinowskim, Jagodziński zaczął sięgać po utwory polskiej muzyki ludowej (płyta "Muzyka polska" z udziałem Auguścik, Miśkiewicza, Sikorzak-Olek) czy większe formy muzyki klasycznej, takie jak "Sonata b-moll" Chopina. Opierając się na własnym Trio rozwijał aparat wykonawczy w swoich aranżacjach o wokalistów, orkiestrę, chór.

Kulminacją poszukiwań brzmieniowych jest jego "Koncert Fortepianowy g-moll" na trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną oraz "Requiem na trio jazzowe, troje wokalistów jazzowych i chór mieszany".

Adam Cegielski (kontrabas) i Czesław "Mały" Bartkowski to od 25 lat stali towarzysze Jagodzińskiego w Trio. W niezmiennym składzie nagrali przez te lata ponad 20 płyt współpracując z wieloma polskimi artystami sceny jazzowej: Ewą Bem, Henrykiem Miśkiewiczem, Grażyną Auguścik, Agnieszką Wilczyńską, Anetą Łastik, Januszem Olejniczakiem czy francuskim pianistą Giovanni Mirabassi.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone