Zamknij

"Dzielnice" PGPF "KADR" na wystawie w Poznaniu

19:27, 20.11.2020 fp Aktualizacja: 19:31, 20.11.2020
Skomentuj

"Dzielnice"- to tytuł wystawy prac Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii "KADR", przedstawionej w ramach V Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Barbara Podlecka fotografuje od 12 lat. Jej zamiłowanie do fotografii obudziło się przy starych, rodzinnych zdjęciach. Ta pasja tak bardzo ją pochłonęła, że zaczęłam zdobywać swoje małe osiągnięcia w tej dziedzinie: wyróżnienie w konkursie pt. "Powiat Pilski NieZnany" (2016), nagroda dodatkowa w konkursie "Wielkopolska jakiej Nie znamy" (2017), wyróżnienie w konkursie organizowanym przez KZ Nieruchomości (2020).

Czesław Rowecki zaczął fotografować, gdy miał ok. 20 lat. Jego pierwszym aparatem była Smiena, później Fied, Zenit, Praktika, a obecnie Canon. Wszystko zaczęło się podczas wizyty u kolegi, który właśnie wywoływał zdjęcia - zafascynowany tym widokiem rozpoczął przygodę życia. Swoje prace eksponował na wystawie "Piła tamtych lat".

Prace Dariusza Trojanowskiego zdobyły wyróżnienia w konkursie "Powiat Pilski NieZnany" oraz "Obchody 500-lecia Miasta Piły w obiektywie” i wzbogaciły wiele lokalnych wystaw fotografii.

Janusz Lenart - kadrowy "komandos" - nigdy nie zawodzi. Wszędzie go pełno, zawsze czujny i gotowy do oddania strzału, a na dodatek bez wahania kadrujący tam, gdzie inni baliby się wysłać list za potwierdzeniem doręczenia (w trosce o zdrowie listonosza, oczywiście). Jego fotografie w odbiorze wzbudzają duże zainteresowanie. Eksponowane były na wystawach "Codzienność (nie) codzienna", "Mój fyrtel", "Mój bohater", "Indywidualizm".

Justyna Wojakiewicz - z urodzenia pilanka, fotograf z zawodu i zamiłowania. Kultywuje piękne tradycje fotograficznego rzemiosła, wykonując dla mieszkańców Piły fotografię portretową, legitymacyjną i inną do urzędowego przeznaczenia. Swoje artystyczne aspiracje spełnia w fotografii portretowej, sensualnej i w stylu beauty. Jej prace oglądać można było na wystawach: "Opuszczone" (2014), "Mój fyrtel" (2016), "Indywidualizm" (2017), "Mój bohater (2018), "Jej portret" (2019).

Dariusz Madziński - fotograf niezależny; fotografuje przestrzeń publiczną, życie codzienne i zjawiska społeczno-kulturowe zachodzące w Polsce. Laureat Grand Press Photo i Grand Prix Wielkopolska Press Photo. Wyróżnienie: "Moja Wielkopolska 2016" (2017), finalista "World Street Photography 4" (2017), 2 miejsce "Humor w fotografii" (2017), Grand Prix Wielkopolska Press Photo (2017), finalista "Talent roku" Pix.House (2017), 3 miejsce "Bliscy i nieznajomi w obiektywie"' - Fotografuj.pl (2018), finalista "World Street Photography 5" (2018), Grand Prix - II Przegląd filmów Videoart - Piła (2018), finalista AIFF - Ariano International Film Festival - Cykl "My Street" (2018), 1 miejsce "Kontrasty" - Liga Fotokuriera (2018), wyróżnienie "Moja Wielkopolska 2018", Grand Prix i wyróżnienie "Wielkopolska Press Photo 2018".

Katarzyna Olter - pilanka, fotograf , członek Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. Absolwentka policealnej szkoły fotograficznej w Poznaniu. Studiowała informatykę w biznesie i administracji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Pomysłodawczyni, współzałożycielka i prezes Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii "KADR", działającej od 2009 roku. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych oraz autorka wystaw indywidualnych. Laureatka wielu wyróżnień oraz nagród fotograficznych: 2 miejsce "Robinsonada" (2019), Nagroda Prezydenta Miasta Piły w kategorii kultura Syriusz (2019), Człowiek Roku- nagroda dziennikarzy (2019), laureatka nagrody "Fotokreator" Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu za twórczość fotograficzną i animowanie fotografii w województwie wielkopolskim (2018), złoty medal Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w konkursie fotograficznym "Przestrzeń wyobraźni" (2015), 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Przestrzeń wyobraźni" (2015), brązowy medal Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w konkursie fotograficznym "Przestrzeń wyobraźni" (2014), finalistka konkursu "Niebieska flasza" organizowanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu (2014), 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Przestrzeń wyobraźni" (2014).

Magdalena Pawełczak - zakochana w fotografii od pięciu lat. Zafascynowana portretem, skrupulatnie swój warsztat doskonali przez warsztaty w fotografii noworodkowej jak i rodzinnej. Uczestniczka Pilskich Spacerów Fotograficznych, po których przyłączyła się do Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii "KADR". Zadebiutowała twórczo na wystawie zbiorowej pt. "Mój bohater". Stworzyła fotograficzną opowieść o kobiecie nadzwyczajnej, swojej cioci pielęgniarce, superbohaterce naszych czasów; intryguje i wciąga widza niezwykłą mocą przekazu, w którym splatają się miłość, dobroć, ból i nadzieja. Naprawdę dobra reporterska robota wykonana z pasją i z wyraźnym osobistym stosunkiem autorki zdjęć do przedstawianego tematu.

Marcin Pielacha - indywidualista i wielki miłośnik łowów na niezwykłe kadry konstruowane z otaczającej nas codzienności. Co ciekawe, na podobieństwo wielu świetnych fotografów po aparat sięgnął tylko dlatego, że chciał uwiecznić najpiękniejsze chwile związane z przyjściem na świat syna. Na efekty jego pracy i talentu nie trzeba było długo czekać: 3 miejsce przyznane przez Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga za fotografię, która później stała się tłem do plakatu wystawy "Mój fyrtel w Pile", wyróżnienie w konkursie "Matematyka w Fotografii", kwalifikacja do pokonkursowej wystawy "Street Art Photo Call" na Białostockim Festiwalu Interphoto, wyróżnienie w konkursie "Koszyce w obiektywie" (2017).

Maria Bednarowska dla Piły porzuciła Toruń, gdzie studiowała na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Fotografią zainteresowała się w 2010 roku związując się z grupą fotograficzną "Sepia". Od ośmiu lat w PGPF "KADR", gdzie szlifuje swój talent. Jej prace fotograficzne oddają wszystko to, co w niej najpiękniejsze - wspaniałe poczucie estetyki, delikatność przekazu, romantyczność spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Jak sama mówi: w swoich pracach inspiruje się naturą, która zachwyca ją zmiennością a zarazem cyklicznością. Autorka indywidualnej wystawy "Moje przestrzenie" oraz uczestniczka kilku wystaw zbiorowych.

Aleksandra Sawińska przygodę z fotografią zaczęła się w szkole średniej. Obecnie tworzy reportaż sportowy, na którym widać wysiłek zawodników. Na twarzach można dostrzec cały wachlarz emocji - od zmęczenia, złości, aż po radość i euforię gdy osiągają linię mety. Od kilku lat tworzy także artystycznie fotomanipulacje. Tak powstał wspólny projekt z Tomaszem Wieją "ONA. Fotoilustracja nie ogranicza". Daje wolność w wyrażaniu swoich wewnętrznych odczuć. Lubi eksperymentować za pomocą kolorów, kształtów. Inspirację do projektów czerpie z życia codziennego, literatury i muzyki. W 2018 roku zrodził się pomysł na wystawę o tematyce społecznej - tematach których boimy się na co dzień i o nich nie rozmawiamy. I tak powstała wystawa "Nadzieja i Lęk".

Roman Oleś - pilanin zamiłowany w swoim rodzinnym mieście. Fotograf amator, pasjonat tej sztuki od wczesnych lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Początki tej pasji rozpoczęły się od uczestniczenia w kółku fotograficznym działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Od kilku lat jest członkiem Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii "KADR". Współautor wystawy fotograficznej "Piła nasze odkrycia". Wspólnie z grupą "KADR" jest autorem kilku wystaw fotografii. Jego ulubionym tematem opisującym historię i rzeczywistość miasta jest urbanistyka i mieszkańcy Piły. W swoich fotografiach łączy historię i teraźniejszość pilskich budynków, miejsc mało znanych i tych odkrywanych na nowo ku promocji naszego miasta. Współorganizator Pilskich Spacerów Fotograficznych. Uczestnik warsztatów fotograficznych "Mój Fyrtel" w Pix.House w Poznaniu.

 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MMMM

1 0

Brawo!!! 05:57, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%