Zamknij

Historia starego kredensu - online

10:20, 14.08.2020 fp
Skomentuj

W ramach "Bibliotecznych wakacji z wyobraźnią" pilska biblioteka zaprasza dzieci wraz z opiekunami na spektakl online pt. "Historia starego kredensu" w wykonaniu Teatru Animacji Falkoshow.

Spektakl będzie można obejrzeć od 17 sierpnia godz. 11.00 (poniedziałek) do 23sierpnia godz. 11.00 (niedziela) korzystając z linku.

"Historia starego kredensu" to pełen magii spektakl o tym, że przez nienawiść można zmienić się w potwora, a miłość zwycięża wszystko. Porcelanowe wazony, kufle, imbryczki i cała zastawa stołowa ukryte w przedwojennym warszawskim kredensie tylko czekają, aby przedstawić niezwykłą opowieść o rycerzach walczących ze sobą a także ze swoimi wadami i złymi uczuciami. A walka taka nie jest łatwa, na nic tu się zda miecz, kopia czy dzida. Uczynić to może jedna tylko cnota i jedna istota…

Historia starego kredensu opowiedziana jest przy zastosowaniu teatru przedmiotu. Rzeczy używane na co dzień stają się - dzięki zaskakującej animacji - mieszczanami, członkami rodziny królewskiej. Zaś kredens pełen schowków i zakamarków prezentuje coraz to nowe miejsca akcji. Całości symbolicznego widowiska dopełnia niebanalna muzyka.

Twórcą Teatru Animacji Falkoshow jest Krzysztof Falkowski - aktor i reżyser teatralny, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku; w latach 1999 – 2009 aktor Teatru Groteska w Krakowie. Zagrał w kilkudziesięciu spektaklach m. in. „Tristan i Izolda”, „Pinokio”, „Czarnoksiężnik z Archipelagu”, „Przygody Odyseusza”, „Księga Dobrej Nadziei”, „Antygona”. Wielokrotnie pełnił rolę asystenta reżysera. Specjalizuje się w animacji marionetek. Jest autorem ruchu scenicznego do wielu spektakli teatralnych. Zrealizował marionetkowy performance pt. „Podglądać znanych” prezentowany w sezonie letnim na Rynku Głównym w Krakowie. W 2008 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorem marionetkowego widowiska „FalkoShow. Iluzja marionetki”, zrealizowanym przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z którym zaproszony został m. in. na rozdanie nagród brytyjskiego przemysłu fonograficznego Brit Awards 2009 w Londynie.

- Teatr Animacji Falkoshow łączy w sobie najlepsze cechy teatru wędrownego, który wychodzi naprzeciw odbiorcy oraz instytucjonalnego, który dba o wysoką jakość artystyczną spektakli. Odwołanie do dobrze znanej kultury współczesnej ułatwia wprowadzenie w świat wartości, obyczajów, legend, ale także inspiruje do zainteresowania się teatrem i sztuką oraz twórczego myślenia. W Teatrze Animacji Falkoshow swoje miejsce znalazły unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego: przedstawienia marionetkowe, teatr stolikowy, pacynkowy czy teatr przedmiotu - informuje Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile.

 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%