Zamknij
REKLAMA

Pilscy artyści pokażą swą twórczość online

09:48, 04.01.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Powiat Pilski, Galeria BWAiUP w Pile oraz autorzy zapraszają na Salon Pilski ART. 2020 - 44. Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego.

Wernisaż online, bez udziału publiczności, będzie miał miejsce w piątek 8 stycznia o godz. 19.00. W programie wieczoru: otwarcie wystawy, minirecital pianistyczny oraz kuratorskie oprowadzenie po wystawie przez dr hab. prof. Akademii Sztuki w Szczecinie Elżbietę Wasyłyk.

Niestety, do dnia 17 stycznia obowiązują obostrzenia w związku z pandemią, które nie pozwalają na osobiste odwiedzenie Galerii. Nie wiadomo, jakie decyzje zapadną po tym terminie i czy po 18 stycznia indywidualnie będzie już można oglądać 44. Salon Pilski. Wystawa będzie czynna do 12 lutego.

- Salon Pilski ART 2020 zamyka (lub otwiera - jak kto woli) kolejny etap w historii BWAiUP. Jest on wyjątkowy z kilku względów, a przede wszystkim dlatego, że cieniem kładzie się na nim pandemia - mówi Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP. - Trudne minione miesiące dały się mocno we znaki licznym artystom. Niektórzy stracili możliwości pracy, inni utracili zapał… Różnie to w życiu bywa. Najważniejsze, że zdecydowana większość trwa na posterunku przy sztalugach i wbrew przeciwnościom losu, ma co pokazać na 44. Przeglądzie. Za to serdecznie dziękuję wszystkim Artystom, którzy udostępnili swoje prace na tę wyjątkową wystawę.

Na 44. Salonie Pilskim ART.2020 blisko 80 prac zaprezentuje 35 artystów ze środowiska pilskiego.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA