Zamknij
REKLAMA

Żacy z Akademii Młodych Odkrywców

16:00, 28.09.2016 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Dziecko potrafi zamęczyć pytaniami typu: ile metrów bandaża potrzeba do zrobienia mumii? Dlaczego niebo jest niebieskie? Jak wygląda człowiek od środka? Czy można zobaczyć dźwięk? Czy księżyc jest z sera? Dlaczego lori jest wysmukły?

Szybkość zadawania pytań przekracza tę wystrzeliwaną z karabinu maszynowego, a nowa seria zaczyna się, nim dorosły udzieli odpowiedzi na pierwsze z nich.

Choć pytania mogą wydawać się oczywiste, znalezienie na nie odpowiedzi wielu dorosłych wprawia
w nie lada zakłopotanie.

Tego wyzwania od 6 lat podejmują się wykładowcy-nauczyciele akademiccy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile oraz zapraszani eksperci, którzy pomagają najmłodszym w uzyskaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

Studentami Akademii Młodych Odkrywców mogą zostać uczniowie szkół podstawowych. Dzieci uczestniczą w prowadzonych w przystępnej formie zajęciach, mających na celu rozwijanie twórczej wyobraźni. Uczestnicy mogą poczuć się jak prawdziwi studenci - otrzymają indeksy, w których po każdych zajęciach uzyskają pieczątkę Akademii.

Zajęcia odbywają się co najmniej raz w miesiącu na terenie PWSZ w Pile. Młodzi studenci będą zgłębiać wiedzę z wielu dziedzin, m.in. nauk ścisłych, szeroko pojętej humanistyki, ekonomii, nauk medycznych oraz bieżących wydarzeń w regionie, Polsce i na świecie.

W październiku odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017, połączona z wręczeniem przez prof. nadzw. dra hab. Donata Mierzejewskiego, rektora PWSZ w Pile, indeksów młodym żakom, którzy po złożeniu ślubowania i wysłuchaniu Gaudeamus, zostaną przyjęci w poczet studentów Akademii Młodych Odkrywców.

Wykład inauguracyjny poprowadzi Karol Wójcicki - popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik.

Honorowy patronat nad Uczelnią Młodych Odkrywców sprawuje prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski, JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 100 zł za semestr.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone