Zamknij
REKLAMA

Minęło pół wieku... 50. urodziny SOS-W w Pile

10:22, 12.10.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Wychowankowie, kadra i liczni goście obchodzili jubileusz 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. Najpierw w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia, a po południu piknik integracyjny na terenie ośrodka.

Ta wyjątkowa placówka, która od tylu lat kształci, wychowuje i pomaga dzieciom i młodzieży wymagającym specjalnej troski i edukacji, jako samodzielna jednostka zaczęła działać jesienią 1967 roku. Wcześniej, na początku lat 50. ubiegłego wieku, uruchomiono jedynie kilka oddziałów w gmachu Szkoły Podstawowej nr 1.

Jubileusz ośrodka świętowano w znakomitych nastrojach, bowiem po ponad 50 latach wybudowano dla wychowanków salę gimnastyczną boiska i place do rehabilitacji.

- W tym szczególnym dniu mogę jeszcze raz podziękować za ten wspaniały prezent obecnym władzom Powiatu Pilskiego, zwłaszcza panu staroście Eligiuszowi Komarowskiemu - powiedział Tomasz Łochowicz, dyrektor SOSW w Pile.

Słów podziękowań padało zresztą wiele, podobnie jak gratulacji. Dziękowano byłej kadrze, która również licznie stawiła się na uroczystości, dziękowano darczyńcom, którzy na co dzień wspierają ośrodek.

Władze powiatu pilskiego reprezentowali starosta Eligiusz Komarowski, Kazimierz Wasiak - przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz Przemysław Pochylski - etatowy członek Zarządu Powiatu. Z okazji jubileuszu wręczyli dyrektorowi szkoły pamiątkowy grawerowany dyplom.

- Gratuluję wszystkim, którzy wkładają serce i  wszystkie swoje umiejętności w rozwój tych wspaniałych  dzieci, zarówno młodszych, jak i starszych. Wiem, że traktujecie je jak własne dzieci dając im jeszcze dużo miłości - powiedział starosta Komarowski.

Wychowankowie przygotowali na jubileuszową akademię liczne występy artystyczne.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone