Zamknij
REKLAMA

Czek na milion złotych dla PWSZ w Wałczu

17:27, 19.03.2019 | msz
REKLAMA
Skomentuj

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu otrzymała milion złotych w ramach przedsięwzięcia "Dydaktyczna inicjatywa doskonałości". Symboliczny czek na tę kwotę odebrał dzisiaj rektor wałeckiej uczelni dr Dariusz Skalski.

- Przyjechałem do was z jedną, ale bardzo dobrą wiadomością od pana wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. PWSZ w Wałczu znalazła się wśród 15 publicznych uczelni, do których trafi po milionie złotych w ramach przedsięwzięcia "Dydaktyczna inicjatywa doskonałości". Środki te są dodatkowym wsparciem dla publicznych uczelni zawodowych w zakresie doskonałości kształcenia, co jest jednym z priorytetów Konstytucji dla Nauki - mówił Jakub Pyżanowski z gabinetu ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Piętnaście uczelni, które otrzymało po milionie złotych, zostało wyłonionych w oparciu o pozytywną ocenę jakości kształcenia z ostatnich 6 lat oraz wyniki Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA).

- Te pieniądze mają formę subwencji, zatem mogą być elastycznie wykorzystane na podniesienie jakości kształcenia - dodał Jakub Pyżanowski.

Dla PWSZ w Wałczu nie jest to pierwszy milion pozyskany na jakość kształcenia. W ubiegłym roku uczelnia została nagrodzona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego taką samą kwotą na realizację zadania "Wsparcie rozwoju kształcenia na profilu praktycznym w publicznych uczelniach zawodowych". Podstawę wyróżnienia stanowiła ocena wskaźników Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych:

- W 2018 roku wśród tej piętnastki zajęliśmy siódme miejsce, a teraz trzecie. Chcielibyśmy utrzymać się na przysłowiowym pudle - wyraził nadzieję rektor Dariusz Skalski.

- PWSZ w Wałczu to mała uczelnia, ale nasze potrzeby są spore - mówił dalej rektor. - Jesteśmy w trakcie konsumowania poprzedniego miliona złotych, który miał formę dotacji. Cieszymy się z kolejnego miliona, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli chodzi o bieżący rok, to po znacznym obcięciu kosztów wyszło nam, że potrzebujemy minimum 1 milion 162 tysiące złotych. Będę więc dalej prosił pana ministra Gowina o życzliwość dla naszej uczelni.

- Zapewniam, że przekażę panu ministrowi dobre słowo o PWSZ w Wałczu - obiecał Jakub Pyżanowski.

Świadkami symbolicznego przekazania czeku na milion złotych byli m.in. burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski, starosta powiatu wałeckiego Bogdan Wankiewicz oraz dowódcy współpracujących z uczelnią miejscowych jednostek wojskowych - 100 batalionu łączności oraz 1 Regionalnej Bazy Logistycznej.

(msz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone