Zamknij
REKLAMA

Dzień Drzwi Otwartych w CK "Nauka"

07:10, 11.04.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile odbył się - wzorem lat ubiegłych - Dzień Drzwi Otwartych Szkoły. Uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją przygotowali szereg atrakcji dla odwiedzających szkołę gości.

W salach lekcyjnych eksponowane były materiały charakteryzujące profile poszczególnych szkół, a także zorganizowano wystawy przedstawiające wydarzenia z życia szkoły. Ponadto uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu-ratownictwo medyczne przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Niewątpliwą atrakcją była musztra pojedynczego kadeta i zespołowa musztra drużyny z bronią oraz pokaz samoobrony. Poza tym uczniowie klas wojskowych zaprezentowali sprzęt, z jakiego korzystają kadeci na zajęciach wojskowych w szkole i na poligonach.

Uczniowie klas weterynaryjnych, wraz z nauczycielami, zapoznawali zainteresowanych ze specyfiką tego profilu i przebiegiem nauki. I tu również zaprezentowano pomoce naukowe, z jakich mają możliwość korzystać uczniowie podczas zajęć.

Klasy informatyczne oraz o profilu grafika i poligrafia cyfrowa zaprezentowały się w swoich pracowniach, a uczniowie zapoznawali ze swoimi umiejętnościami, wiedzą jaką będą mogli zdobyć przyszli uczniowie tych klas.

Pod kierunkiem uczniów klas hotelarskich można było zapoznać się z pracownią, w której funkcjonuje profesjonalna recepcja i pokój hotelowy, gdzie na co dzień uczniowie mogą przygotowywać się do pracy w hotelu.

Nowością w szkole ma być od września 2019 roku klasa Liceum Ogólnokształcącego o profilu fotograficznym i pod tym kątem urządzono w jednej z sal studio fotograficzne, gdzie można było wykonać profesjonalne zdjęcie.

Uczniom zwiedzającym szkołę towarzyszył drobny słodki poczęstunek, przygotowany w szkolnej kuchni, która na co dzień jest główną pracownią  Branżowej Szkoły I Stopnia o kierunku kucharz. Na boisku szkolnym można było wesprzeć siły gorącą kiełbasą z grilla, a następnie zużyć zdobyte kalorie w takt popularnej belgijki i innych tańców jakimi bawili gości nasi uczniowie.

Z analizy ankiet, jakie na zakończenie wizyty w szkole wypełniali odwiedzający, wynika, że zainteresowanie Szkołą okazało ok. 250 uczniów i byli zadowoleni z uzyskanych informacji, a przygotowany w taki sposób Dzień Drzwi Otwartych Szkoły spełnił ich oczekiwania.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone