Zamknij
REKLAMA

Dzień Dziecka na sportowo w SP nr 5

07:52, 02.06.2019 | Katarzyna Bruzda
REKLAMA
Skomentuj

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile zorganizowano Dzień Dziecka, który przebiegał pod hasłem promowania zdrowego stylu życia. Uczniowie mogli wziąć udział w wielu konkurencjach sportowych, bowiem w tym roku szkoła postawiła na aktywność i profilaktykę zdrowotną.

Zanim boisko szkolne zamieniło się w arenę zmagań sportowych, dyrektor szkoły Dorota Gulińska złożyła uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Potem zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

Coś ciekawego dla siebie mogli znaleźć zarówno najmłodsi uczniowie jak gimnazjaliści. Młodzi uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w piłce nożnej, koszykówce, skakaniu przez sznura i pokonywaniu torów przeszkód. Mogli przekonać się, że różne dyscypliny sportowe mogą być pasjonujące. Nawet ci, którzy nie zamierzali brać udziału w konkurencjach sportowych, nie mogli się nudzić.

Na fanów działań artystycznych czekały konkursy plastyczne. Młodsze dzieci malowały kredą na płycie boiska, starsze - na papierze. Inni mogli układać rymowanki dotyczące zdrowego stylu życia lub popisać się swoją wiedzą na temat sportu. Ogromnym powodzeniem, nie tylko wśród maluchów, cieszyło się malowanie twarzy. Na boisku można było spotkać zwiewne motylki, drapieżne tygrysy oraz postacie z bajek. Nie zabrakło również międzypokoleniowej Zumby, prowadzonej przez panie z Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile i odtańczonej przez prawie wszystkich uczestników imprezy.

Na głodnych i spragnionych czekały kiełbaski z grilla i zimne napoje. Przygotowano również „Kawiarenkę pod chmurką”, do której wabił łasuchów cudowny zapach pieczonych ciast i ciasteczek. Tu należą się rodzicom podziękowania za pomoc.

Jesteśmy pewni, że przygotowane przez dorosłych atrakcje sprawiły radość i zapewniły dzieciom świetną zabawę, bo śmiech było słychać niemal we wszystkich zakamarkach szkoły.

(Katarzyna Bruzda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone