Zamknij
REKLAMA

Ciągle młodzi, czyli jak rozwijać pasje po 50-tce

10:03, 17.07.2019 | artykuł promocyjny
REKLAMA
Skomentuj

W dzisiejszych czasach ludzie po pięćdziesiątym roku życia często są osobowościami niezwykle przebojowymi, pełnymi energii i pasji. Ich potrzeby społeczne i edukacyjne oraz zainteresowania znacznie wykraczają poza stereotypowy wizerunek. Dlatego od kilku lat tak niezwykłą popularnością cieszą się Akademie III Wieku, w których osoby 50+ mogą się realizować, rozwijać i nawiązywać przyjaźnie.

Przydatne hobby
- Bardzo lubię dobrze wyglądać. W mojej kosmetyczce zawsze mam dużo kremów, maseczek i kolorowych kosmetyków. Gdy moje koleżanki wybierały się na przykład na wesele, to zawsze przychodziły do mnie się przygotować. Pomyślałam więc, że warto przenieść moją pasję na trochę wyższy poziom – zwierza się Pani Teresa z Piły, która od roku chodzi na zajęcia Kosmetyka 50+ na Akademii III Wieku TEB Edukacja.

Przed Panią Teresą jeszcze dwa semestry, ale już zauważyła, że jej wiedza znacząco się poszerzyła. Z własnego doświadczenia wiedziała, jak reaguje jej cera, teraz wie także, jak dobierać kosmetyki do potrzeb swoich koleżanek, jak podkreślać zalety urody i ukrywać pewne niedociągnięcia. Pani Teresa przyznaje także, że profesjonalna wiedza to jedno, ale poznać ludzi o podobnych pasjach to zupełnie inna, aczkolwiek równie ważna i zupełnie niespodziewana zaleta uczestniczenia w zajęciach.

Przyjaźnie ze szkolnej ławki
- W życiu poznaje się kolegów i koleżanki na podwórku, w szkole, na studiach. A potem, gdy już zakłada się rodzinę, nie ma czasu na przyjaźnie. Dopiero podczas zajęć w Akademii, gdy poznałam nowych, ciekawych i świetnych ludzi, uświadomiłam sobie, jak mi tego bardzo brakowało – przyznaje Pani Basia z Rzeszowa.

Pani Basia na zajęciach w Akademii III Wieku siedzi w ławce z Panią Krysią, z którą połączyła ją pasja do kwiatów (uczestniczą w zajęciach Florystyka 50+), ale także szereg innych zainteresowań. Spotykają się po zajęciach, chodzą razem na spacery i na koncerty do filharmonii. Często dopiero, gdy dzieci wyprowadzają się z domu, a sytuacja zawodowa się stabilizuje, wielu ludzi znajduje w sobie energię i czas na przyjaźnie, a Akademia III Wieku świetnie łączy osoby o podobnej ciekawości świata.

Szkoła inna niż wszystkie
- W naszej Akademii uczą profesjonaliści, dlatego wiedza przekazywana jest rzetelnie i poszerza horyzonty uczestników zajęć. Jednak naszą przewagą jest również dostosowanie spotkań do osób 50+ - mówi dyrektor Akademii III Wieku TEB Edukacja w Pile. - Wiemy także, że dla naszych uczniów zajęcia to także cenna możliwość nawiązania nowych znajomości, dlatego tworzymy grupy w podobnych przedziałach wiekowych. Dzięki takiemu podejściu osoby z większym doświadczeniem życiowym nie są wykluczane z życia społecznego i kulturalnego, biorą sprawy w swoje ręce, mają więcej energii, entuzjazmu i chęci odkrywania nowych pasji.

- Akademia III Wieku to pierwsza szkoła, w której nie chodzę na wagary – dopowiada Pan Ryszard z Kalisza, zmierzając na zajęcia. Kierunki dla osób 50+ właśnie ogłaszają rekrutacje, a wśród nich są także te ze szkoły TEB Edukacja, które znajdują się aż w 45 miastach w całej Polsce. Sprawdź, jakie kierunki dostępne są w Twojej okolicy!

PIŁA. ul. ŚRÓDMIEJSKA 16,     tel. 67 356 73 50.    www.teb.pl

(artykuł promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone