Zamknij
REKLAMA

Jak ten czas leci! Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica ma 20 lat!

13:57, 23.03.2020 | PUSS w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 10 tysięcy absolwentów, 11 kierunków studiów, 25 specjalności… Początki wyglądały jednak zupełnie inaczej - w roku 2000 zajęcia odbywały się w dwóch budynkach, obecnie studenci mają do dyspozycji kilka budynków na terenie imponującego kampusu akademickiego.

Znakiem rozpoznawczym pilskiej PUSS w ostatnich latach jest kształcenie medyczne, które przeszło znaczną metamorfozę - m.in. dzięki Centrum Fizjoterapii i Centrum Symulacji Medycznych uczelnia kształci specjalistów, wspierających kadry w regionie. Mocno rozwinęła się także współpraca z biznesem, świadcząca o praktyczności kształcenia. Uczelnia współpracuje z ponad 40. firmami w ramach studiów dualnych, co znacznie ułatwia studentom wejście na rynek pracy, dając im wyjątkowe kwalifikacje.

Jednym z ważniejszych obszarów rozwoju jest również współpraca międzynarodowa, wychodząca znacznie poza granice Europy. Realizowane przez ostatnie lata umowy z 39. uczelniami partnerskimi, dają obecnie możliwości odbycia części studiów w 19 krajach, a do Piły - każdego semestru - przyjeżdża ok. 60 studentów zagranicznych.  

20-letnia historia uczelni jest bardzo bogata - to nie tylko rozwój dydaktyczny, ale także liczne konferencje krajowe i międzynarodowe, publikacje uczelniane, wydarzenia naukowe i kulturalne - Festiwale Nauki, Pikniki Techniczne, Akademia Młodych Odkrywców, wspieranie inicjatyw seniorów. Aby ułatwić więc poznanie Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, przygotowana została wystawa wielkoformatowa, która pojawiła się przy bramach wjazdowych na teren kampusu akademickiego. Plansze ukazują najważniejsze wydarzenia uczelniane - archiwalne i aktualne.

Obecnie PUSS zachęca do stosowania się do wytycznych akcji #zostanwdomu, dlatego też wystawę można obejrzeć online na Fb PUSS w Pile. Polecamy ją szczególnie absolwentom, którzy tworzyli historię 20-letniej uczelni; być może odnajdą się na wystawowych fotografiach.

(PUSS w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

piterpiter

0 0

Niech zyje Kolumbia ! Pseudo naukowcy na wykopki ! 14:13, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA