Zamknij
REKLAMA

Akademik PUSS w Pile w nowej odsłonie

20:03, 26.01.2022 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Nowe kuchnie, nowe pralki i suszarki - to tylko niektóre udogodnienia czekające na studentów, którzy po okresie remontowej przerwy wracają do akademika Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Remont trwał kilka miesięcy, ale efekty widać od wejścia. Nowa recepcja i cały nowy parter z 19 pokojami, już od wejścia wskazują na poważne zmiany.

- Staramy się stworzyć dobre warunki mieszkaniowe naszym studentom, chcemy, żeby czuli się tutaj, jak w domu, dlatego przygotowaliśmy, na każdym piętrze, kuchnie po generalnym remoncie. Studenci mają do dyspozycji nowe pralki i suszarki. Część pokoi została wymalowana, wyremontowaliśmy także część łazienek - mówi rektor uczelni dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS, który wraz ze starostą pilskim Eligiuszem Komarowskim oficjalnie przeciął wstęgę otwierającą Dom Studenta.

Z Akademika obecne skorzystać może ponad 100 studentów. Co ważne, na parterze znajduje się strefa hotelowa, z której korzystać mogą wykładowcy uczelni oraz goście zagraniczni, którzy licznie pojawiają się w naszym miejsce, w ramach współpracy międzynarodowej z PUSS w Pile.Znajdują się tam również pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na parterze powstał także pokój do nauki dla studentów, którzy preferują przyswajanie wiedzy w ciszy.

W Domu Studenta postawiono także na ekologiczne rozwiązania, dlatego na dachu pojawiły się panele fotowoltaiczne.

W wyremontowanym akademiku już pojawili się pierwsi mieszkańcy, są to właśnie zagraniczni studenci z programu Erasmus+, ale również studenci z regionu, którzy korzystają z pokoi 1, 2, 3-osobowych.

Koszt inwestycji to 2 mln zł, z czego 815 tys. zł pochodziło z dotacji celowej z budżetu państwa.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%