Zamknij
REKLAMA

piątek, 13.07, godz. 10.00-18.00

Plac Zwycięstwa w Pile

Bilety: Wstęp wolny

"Pilski Junior w podróży" to wydarzenie o szeroko pojętym bezpieczeństwie dziecka w czasie podróży samochodem. Z inicjatywy zastępcy prezydenta Piły Beaty Dudzińskiej Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile zakupił 10 adapterów do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży. Urządzenie to zapewnia ciężarnym bezpieczeństwo i komfort jazdy już od 2. miesiąca ciąży. Jego zaletą jest to, że kieruje pasy pod brzuch przyszłej mamy, dzięki czemu siła, z jaką może być wyrzucona podczas wypadku, kieruje się na biodra i miednicę, a nie na brzuch, co gwarantuje większe bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu.

Podczas akcji na placu Zwycięstwa na stoisku Miasto Piła będą rozdawane papierowe opaski ICE (to skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku). Chodzi o to, by zwrócić uwagę pilan i mieszkańców regionu na bezpieczeństwo dzieci podczas podróży i w okresie wakacji. Na opasce będzie można wpisać kontaktowy numer telefonu i założyć na ręce dziecka. Opaska może przydać się podczas wakacji (na plaży, w górach, wycieczkach etc.) i dużych imprezach plenerowych, gdy istnieje zagrożenie, że dziecko mogłoby się zagubić.

Na rzecz pilskiej policji prezydent Piotr Głowski przekaże także dwie pary narkogogli, które symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę.

W wydarzenie zaangażują się także studenci PWSZ Piła z kierunku ratownictwa medycznego, którzy zaprezentują m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową u dorosłych, dzieci i niemowlaków, - obsługę automatycznego defibrylatora zewnętrznego, postępowanie podczas zadławienia i omdlenia oraz pozycję boczną bezpieczną.

Firma ubezpieczeniowa UNIQA przedstawi kompleksową ofertę ubezpieczeń w podróży. Będą także animacje dla dzieci, stoisko Straży Miejskiej i WORD z wieloma atrakcjami.

© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone