Zamknij
REKLAMA

sobota, 15.09, godz. 12.00-18.00

Galeria VIVO! Piła

Bilety: Wstęp wolny

Zarówno dzieci, jak i dorośli, w godzinach 12.00-18.00 będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach organizowanych w ramach ogólnopolskich spotkań promujących bezpieczeństwo na drogach. W trakcie spotkania dzieci będą uczestniczyć w zaplanowanych strefach:

• specjalnej symulacyjnej zebrze tj. pasach dla pieszych nauczą się w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez jezdnie. Każda osoba, która prawidłowo zda instruktaż, otrzyma odznakę wzorowego pieszego. W ten sposób najmłodsi uczestnicy będą mogli przećwiczyć jak zachować się na jezdni np. w drodze do szkoły.

• kolejna strefa edukująca w zakresie bezpieczeństwa "Miasteczko edukacyjne" - tutaj z wykorzystaniem specjalnej maty i znaków drogowych uczestnicy będą mogli szczegółowo zapoznać się z przepisami ruchu drogowego.

• specjalny tor, gdzie będzie można na własnej skórze przekonać się jak "widzi pijany kierowca" i jak wielkie stwarza zagrożenie.

Organizatorzy chcą uświadomić zarówno dorosłych, jak i młodzież, że nawet niewielka ilość alkoholu, czy też środków odurzających może być przyczyną poważnego wypadku prowadzącego do śmierci.

© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone