Zamknij
REKLAMA

piątek, 09.11, godz. 20.00

Klub Barka w Pile

Bilety: 20 zł przedsprzedaż (22 zł w internecie) / 30 zł w dniu koncertu

Grupa powstała na początku lat 90. W Trzciance. Po udanych występach na lokalnych festiwalach i przeglądach, nagrała w roku 2003 demo "Amademosz". W listopadzie 2005 zespół zrealizował debiutancko album "Owszem", po wydaniu którego zaczął koncertować w całej Polsce, m.in. razem z Kultem i Pidżamą Porno. W ramach Festiwalu Kultury Niezależnej C.K. Alternatiff zdobył pierwszą nagrodę, wziął też udział w trasie koncertowej zespołu Farben Lehre.

W 2006 roku grupa została laureatem I nagrody na festiwalu w Jarocinie, odnotowała liczne koncerty klubowe w Polsce i kilka występów za granicą (Niemcy, Holandia). W 2008 roku ukazała się płyta "To nie my". W latach 2011 i 2012 Zmaza wystąpiła w ramach Festiwalu Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny. W 2013 roku wokalista został zaproszony do udziału w Projekt Punk zespołu Farben Lehre na dużej scenie Przystanku Woodstock.

W 2014 roku grupa wydała płytę zawierającą utwory z wcześniejszych lat twórczości pt. "92-96", a rok później krążek "Zmaza & The Bill Woodstock 2014".

Koncert na Barce będzie promował najnowszy album "nic". Zespół serwuje tam szereg muzyczno-alternatywnych fikołków. Od melodyjnych i łatwych do zapamiętania refrenów przez ciężkie metalowo-hardcorowe riffy, czy punkowe wykrzyczane prosto w twarz teksty na liryczno-balladowych zagrywkach kończąc. Wydaje się, że Zmaza nie schodzi z wytyczonej przez siebie drogi, pokazuje, że punk rock to nie tylko powielane od lat schematy.

© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone