Zamknij
REKLAMA

Strażacy zapraszają na festyn z mnóstwem atrakcji

09:54, 20.05.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj o godzinie 14. na stadionie przy ulicy Okrzei w Pile rozpocznie się Festyn Strażacki. W trakcie imprezy zaprezentują się nie tylko profesjonalne służby strażackie, ale także drużyny OSP z całego powiatu pilskiego. Ponadto zagrają orkiestry dęte, a maluchy będą mogły skorzystać z darmowych zabaw na dmuchanych zamkach.

Zapowiada się bardzo gorąca atmosfera. Na stadionie pojawi się ciężki sprzęt strażacki oraz lżejsze wozy bojowe. Zarówno strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhowie z jednostek OSP przygotowali również widowiskowe pokazy ratownicze. Będzie można podziwiać ich w akcji, na przykład podczas cięcia samochodu…  A strażacy z Kaczor pokażą, jak produkują wielką (!) pianę.

Na pewno wielu uczestników z przyjemnością wysłucha orkiestr dętych, odbędzie się bowiem Turniej Orkiestr Dętych Regionu Nadnoteckiego o Puchar Starosty Pilskiego. Będzie też okazja popatrzeć na występy mażoretek.

Dla małych dzieci atrakcji również nie zabraknie. Główną będą dmuchane zamki i to za darmo! Przeprowadzone zostaną też warsztaty plastyczne - zabawa w drukowanie. Dzieci przy pomocy nietypowych akcesoriów będą mogły same "wydrukować" ilustracje dotyczące pracy Straży Pożarnej.

Będzie też się czym posilić i ugasić pragnienie. A na koniec na scenie wystąpi zespół AM z Wyrzyska, który zawsze podrywa widownię do tańca.

Festyn będzie okazją do wsparcia budowy pilskiego hospicjum. Na stadionie znajdziemy stoiska Szkoły Policji oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, gdzie będą wykonywane badania poziomu cukru, mierzyć ciśnienie krwi. Będzie też dietetyk, terapeuta od terapii uzależnień.

- Serdecznie zapraszam mieszkańców Piły jak i całego powiatu pilskiego na to wydarzenie. Warto to niedzielne popołudnie spędzić wspólnie na stadionie przy Okrzei w Pile. A strażacy zawsze gwarantują interesujące pokazy i dobrą zabawę - zapowiada Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone