Zamknij
REKLAMA

1005 oznakowanych rowerów. Atmosfera piknikowa

09:23, 20.05.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Padł kolejny rekord! Wczoraj przed Starostwem Powiatowym w Pile funkcjonariusze z pilskiej komendy policji oznakowali 1005 rowerów! Do tego edukowali rowerzystów, jak bezpiecznie poruszać się na drogach. Panowała fantastyczna piknikowa atmosfera, a każdy rowerzysta odjechał z licznymi prezentami, poprawiającymi jego bezpieczeństwo w ruchu drogowym.  

Akcja znakowania rowerów organizowana przez Powiat Pilski, Komendę Powiatową Policji w Pile i Auto Park Skoda Zofia Szcześniak w Pile okazała się niebywałym sukcesem. Tym razem odbywała się pod hasłem "Bezpieczna jazda rowerem po powiecie pilskim".

Znakowanie rozpoczęło się o godzinie 11. przed budynkiem starostwa. Wówczas do stanowiska funkcjonariuszy KPP oczekiwała już całkiem spora kolejka. Znakowanie przebiegało bardzo sprawnie. Mundurowi specjalnym pisakiem znakowali każdy rower, następnie go fotografowali. W ten sposób numer roweru, podobnie jak jego wygląd, uwieczniony na zdjęciu trafił do policyjnej bazy danych.

- Gdyby ktoś ukradł taki pojazd, policji łatwiej będzie go odnaleźć - wyjaśniała podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Na znakowanie rowerów przyjeżdżały całe rodziny. Było mnóstwo małych dzieci na niedużych rowerkach. Ich pojazdy także zostały oznakowane.

Każdy rowerzysta po oznakowaniu roweru otrzymywał prezenty, które przygotował dla nich Powiat Pilski: dzwonek do roweru, kamizelki odblaskowe, a także mapy powiatu pilskiego z trasami rowerowymi. Ale na tym nie koniec. Każdy miał jeszcze szansę otrzymać nagrody ufundowane przez partnera akcji, Auto Park Skoda Zofia Szcześniak w Pile: lampki do rowerów, bidony, przyborniki, koszyk, rowerowy uchwyt do bagażnika samochodowego, była też nagroda główna - zaparkowana do pełna Dkoda Kodiaq na weekend. Wystarczyło wypełnić ankietę z pytaniami dotyczącymi bezpiecznej jazdy rowerem, znajomości powiatu pilskiego, czy historii Skody która promuje zdrowy sportowy styl życia - właśnie jazdę rowerem.  

W trakcie akcji było bowiem dużo edukacji.

- Rowerzyści są najbardziej narażeni na wszelkie zdarzenia drogowe. Dlatego tak ważne jest ich bezpieczeństwo, zwłaszcza widoczność na drodze. Podstawą jest element odblaskowy, na przykład kamizelka - tłumaczyła podkom. Żaneta Kowalska.

A te otrzymywali wszyscy, dzieci również. Dzwonek z kolei to konieczny element wyposażenia roweru, dlatego Powiat Pilski razem z Auto Park Skoda Zofia Szcześniak przygotował ich ponad 1000.

Akcja znakowania rowerów przybrała charakter familijnego pikniku. Policja zorganizowała strefę malucha, w której były liczne konkursy dla dzieci i nagrody. Świetnie bawił się z nimi także sierżant Pyrek. Dodatkową atrakcją był pokaz umiejętności policyjnego psa. Rowerzyści mogli korzystać ze stoisk gastronomicznych, dzieci zajadały się lodami i watą cukrową. Każdy też mógł na miejscu skorzystać z pomocy pracowników stacji sanepidu i zmierzyć ciśnienie. Słowem było to bardzo udane wydarzenie.

- Frekwencja była znakomita. Świadczy o tym liczba oznakowanych rowerów - 1005 sztuk, to fantastyczny wynik. Po raz kolejny okazało się, że jest ogromne zapotrzebowanie na takie akcje, które Powiat Pilski organizuje wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pile. Znakowanie rowerów staje się bardzo popularne, co z pewnością ma wpływ na spadek liczby ich kradzieży, co pokazują policyjne statystki. Ale ważne jest też bezpieczeństwo rowerzystów. Dlatego angażujemy się w akcje edukacyjne, które prowadzą funkcjonariusze pilskiej komendy. Chcąc podnieść bezpieczeństwo rowerzystów na drodze, przekazujemy im kamizelki odblaskowe, a tym razem także dzwonki. Dziękuję naszemu nowemu partnerowi - przedstawicielowi Skody w Pile, który również zaangażował się w ich zakup. Dziękuję pilskim policjantom, którzy pracowali znakomicie. Na pewno zorganizujemy niebawem kolejną taką akcję, bo widzimy, że jest bardzo potrzebna - podsumował wydarzenie starosta Eligiusz Komarowski.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone