Zamknij
REKLAMA

Nowe kardiomonitory na oddziały dziecięce szpitala w Pile

19:10, 19.11.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Szpital Specjalistyczny w Pile otrzymał od Fundacji Radia ZET dwa nowe kardiomonitory wartości 31 tysięcy złotych. Jeden trafi na Oddział Dziecięcy, drugi na Odział Neonatologiczny (noworodków).

Kardiomonitory są najbardziej podstawowym i niezbędnym narzędziem do dbania o bezpieczeństwo kardiologiczne pacjentów. Szczególnie tych po operacjach, przebywających na intensywnej terapii. Są też wykorzystywane w diagnostyce chorób serca.  

W przypadku małych pacjentów nowe urządzenia firmy Biameditek pozwolą na prowadzenie ciągłego monitoringu i diagnostyki hospitalizowanych dzieci. Monitorują pracę serca, puls, saturację (dotlenienie krwi), ciśnienie i temperaturę. Zostały zakupione z całym oporządzeniem, dzięki któremu można podłączyć do nich noworodki przebywające w inkubatorach. Są stacjonarno-przenośne, dokładnie mierzą wszystkie parametry i są proste w obsłudze.

Starania o ich zakup prowadziło Starostwo Powiatowe w Pile. Wniosek został złożony do kilku fundacji w kraju i to właśnie Fundacja Radia ZET odpowiedziała pozytywnie.

- To kolejna dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile. W piątek podpisaliśmy umowę na dofinansowanie w kwocie 1,6 mln zł zakupu sprzętu na oddział intensywnej terapii i neurologii, dzisiaj otrzymaliśmy kolejny specjalistyczny sprzęt, który trafi na oddziały dziecięce - powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Bez dobrego sprzętu nie ma dobrej diagnostyki. Każdy nowy sprzęt nas cieszy, a kardiomonitory są niezwykle potrzebne - podkreślił  Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Odziały dziecięce w szpitalu wprawdzie dysponują kardiomonitorami, ale są one już  częściowo wyeksploatowane i mają przestarzałą technologię. Nie bez powodu zapadła zatem decyzja, że trafią właśnie na te dwa odziały.

- Dla nas to świetna wiadomość. Nowy kardiomonitor będziemy wykorzystywać również w przypadku dzieci, które nie przechodziły operacji, a potrzebują stałego monitoringu, na przykład temperatury ciała i ciśnienia - dodaje Maciej Osiecki, ordynator Oddziału Dziecięcego.

Justyna Gródecka, ordynator Oddziału Neonatologii zapowiedziała, że teraz każdy noworodek, tuż po urodzeniu i przed wyjściem do domu, będzie dokładnie przebadany na kardiomonitorze, zwłaszcza pod kątem wykrycia wad serca.

Warto wiedzieć, że w 2017 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Pile hospitalizowano łącznie 3.893 dzieci.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

:) :)

1 5

co na to te wyjce z peło? 21:09, 19.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone