Zamknij
REKLAMA

Zimowy piknik z wojskiem na stadionie przy Okrzei

09:14, 17.12.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Pokazy szyku bojowego "terytorialsów", prezentacja sprzętu wojskowego, do tego koncert orkiestry, przejażdżki zabytkowym motorem, strzały z karabinu maszynowego… -  wiele się działo w minioną sobotę na stadionie przy ulicy Okrzei w Pile.

Zimowy Piknik Wojskowy to kolejne udane spotkanie mieszkańców z polską armią. Już od rana na stadion zjeżdżali przedstawiciele wielu jednostek z województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolski. Swoje stoiska urządzili żołnierze ze 100. Batalionu Łączności z Wałcza, 104. Batalionu Logistyki z Wałcza, 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 2. Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca, 1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu.

Po raz pierwszy zaprezentowali się "terytorialsi"- czyli żołnierze wojsk obrony terytorialnej, nowego rodzaju Sił Zbrojnych, wspierający "zawodowe" wojska operacyjne. W Pile gościli żołnierze z batalionu lekkiej piechoty z Leszna, wchodzącego w skład 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Piknik rozpoczął się o godzinie 10.00. Jego uczestników powitali organizatorzy: ppłk Tomasz Cieślak, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Pile, a w imieniu władz powiatu pilskiego Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, życząc mieszkańcom udanego spotkania z polskim wojskiem.

A atrakcji nie zabrakło. Najwięcej emocji budziły pokazy "terytorialsów", którzy zaprezentowali jak działają podczas akcji w terenie. Podobnie atrakcyjny był przygotowany przez nich pokaz walki wręcz.

Mieszkańcy mieli również okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Stoiska wojskowe nieustannie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Można było chwycić karabin do ręki, obejrzeć bezzałogowy statek powietrzny, czy pokaz pierwszej pomocy medycznej. Dodatkową atrakcją było stoisko zorganizowane przez członków grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenie "Rajtar" Paweł Klityński, gdzie kolejki ustawiały się do zabytkowego wojskowego motoru, na którym organizowano rodzinne przejażdżki.

Do tego mieszkańcy mogli posilić się ciepłą grochówką i ogrzać przy ogniskach.

- Poprzez takie spotkania z mieszkańcami popularyzujemy służbę wojskową, zarówno zawodową jak i wojsk obrony terytorialnej - podsumował imprezę ppłk Tomasz Cieślak, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Pile.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

witcherwitcher

8 1

nie byłem,ale był mój znajomy,były wojskowy i opisał mi obraz żenady jaki przedstawiła sztandarowa formacja Macierewicza,kilka kolorów i fasonów beretów,obuwie od adidasów do trampek,nieporadność i chaos,a pokaz,,sztuk"samoobrony z tłustym kolesiem w okularkach jak denka od butelek był po prostu komiczny,jedynie orkiestra zagrała jak należy,widać tu jeszcze nie sięgnęła kaprawa łapa tych deletantów 13:28, 17.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zajcevzajcev

3 0

Co za żenada, ja pier... to było straszne... 21:50, 18.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone